مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي .

مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي

راه هاي آسان براي تميز كردن انواع لكه ها از روي فرش

به چه شكل اشكال لكه هاي فرش را پاك فرمائيد آيا مي‌دانيد بهترين قاليشويي در مشهد چه‌گونه با لكه هاي طاقت فرسا روي فرش تان تقابل فرماييد؟ برخي از طريق ها حقيقتا ميتوانند وضع را بدتر نمايند! اين فقط چيزي ميباشد كه براي نظافت كردن فرش و طريق تزكيه اشكال متعدد لكه ها نياز داريد.
در واقع هيچ ضابطه طلايي براي پاك كردن فرش ها نيست . لكه ها و نقاط متفاوت به شيوه ها و تكنيك هاي مختلفي عكس العمل علامت ميدهند، براين اساس يكي‌از مهم‌ترين جنبه هاي پاك كردن فرش، گزينش نوع لكه ميباشد كه با آن رمز و عمل داريد و چاره هاي مطلوب براي اين اختلال خاص را بدانيد.
همينطور به خيال داشته باشيد كه فرش هاي متفاوت ممكن ميباشد به صورت مختلف با توليدها گوناگون برخورد آرم دهند.
درين نصيب از نكات منزل داري در نمناك يك‌سري لكه فرش ساده و نكاتي در رابطه شيوه عكس العمل با آنها آورده گرديده‌است. پيش از به كار گيري از هر نحوه يا اين كه فرآورده نو، به خاطر داشته باشيد كه راهبرد هاي روي برچسب را دنبال نمائيد و متاع را در بخش كوچكي از فرش يا اين كه قالي‌كوچك آزمون فرماييد.
چطور لكه هاي طاقت فرسا را از روي فرش منزه كنم؟
لكه هاي مشترك روي فرش
لكه هاي طبيعي فرش:
لكه هاي طبيعي - مانند گيلاس و توت ها، شير، يا اين كه غذاي طبيعي - تمامي بر شالوده آب مي باشند و برخي از سهل و آسان ترين لكه ها براي تزكيه مي باشند. به خيال و خاطر داشته باشيد كه با آب و مقدار يه خرده مواد شستشو مايع (يا اين كه سركه سپيد)به كار گيري نمائيد (در‌صورتي‌كه مي‌خواهيد طبيعي باشد با آب گرم ادغام نمائيد.)
لكه هاي آبي‌رنگ ديگر فرش:
هر چيزي كه آب داشته باشد تحت عنوان جز مهم قادر است دقيقا به به عبارتي صورت گزينه به كار گيري قرار گيرد. اين دربرگيرنده آب ميوه ها، جوهر اتومات، و حتي ژله مي گردد.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۴۶:۵۷ توسط:حامد موضوع:

شستشوي تخصصي فرش

زخم به الياف قالياز ساير كارداران مانع شستشوي فرش ها در خانه زخم به الياف قالي ميباشد.   بهترين قاليشويي در مشهد  بعضا قالي ها به ويژه قالي هاي دستبافت به جهت نوع بافت و ظرافتشان، الياف هاي حساسي دارا‌هستند كه ممكن ميباشد حين شستشو اسيب ببنند و فرش را از كيفيت بيرون كنند. معمولا در هنگام شستشوي فرش در خانه باب بود براي بيرون كردن آب از فرش، بر روي آن پياله مي كشيدند اين كار براي الياف و پرزهاي قالي مطلوب وجود ندارد و سبب ساز نازك شدن و در سود اسيب ديدن فرش ميگردد.نكته ديگر كه مي بايست اظهار كرد زخم ديدن فرش در اثر شكستگي ميباشد، معمولا هنگام قاليشويي در خانه، فرش را تا مي نمايند اين دستور منجر كم آب شدن و شكستن فرش از بخش تا خورده ميشود.
در پايان ممكن ميباشد گشوده هم با رعايت آحاد نكات فرش خوب ابكشي نگردد و مقدار كف در آن باقي بماند، اين زحمتي دوچندان براي شستشوي مجدد و به كار گيري مجدد آب ومواد شوينده مي طلبد.
نداشتن فضاي كافي براي شستشو، زحمت زياد، بعد ها تبارك فرش ، سنگين شدن فرش هنگام ابكشي و… از ساير كارداران گشوده داراي جهت شستشوي فرش در خانه ميباشد.
در چه شكل قاليشويي را در خانه اعمال دهيم؟به رغم مفاد بالا، گشوده هم
برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۷:۱۶ توسط:حامد موضوع:

مضرات شستن فرش با شامپو فرش

مضرات شستن فرش با شامپو فرش


يك كدام از   بهترين قاليشويي در مشهد  شيوه‌هاي شستشوي فرش در خانه، به كار گيري از شامپو فرش ميباشد. شستن فرش با شامپو فرش برخي مضرات را به همپا داراست كه سبب ساز كاهش ارتفاع قدمت اثر گذار فرش مي گردد كه اكثر زمان ها اشخاص از آن بي خبر مي‌باشند. با اعتنا به همين زمينه بر آن شديم تا در‌اين نوشته ي علمي در ارتباط معايب شستن فرش با شامپو فرش سخن كنيم. به دنبال با قاليشويي نوين هم پا باشيد.شامپو فرش چه مي باشد
شامپو فرش يك نوع شوينده ميباشد كه براي شستشوي فرش در منزل فارغ از آبكشي بي نقص به عمل مي‌رود. نكته بسيار داراي اهميت در مورد با شامپو فرش اين ميباشد كه چنانچه از آن به صدق به كار گيري نشود ميتواند به فرش جراحت برساند.

مضرات شستن فرش با شامپو فرش
مضرات شستن فرش با شامپو فرش

معايب شامپو فرش
شامپو فرش هر تعدادي به ظاهر، فرش را پاك مي‌نمايد البته دارنده برخي معايب ميباشد كه پيرو به آن ها مي پردازيم.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۷:۱۴ توسط:حامد موضوع:

نحو ه پاك كردن مبلمان


پاك كردن مبلمان به امداد شوينده‌هاي بر شالوده آب و بخارشو
از قابل انعطاف كننده (pre-conditioner) استعمال فرمائيد.   بهترين قاليشويي در مشهد  قابل انعطاف كننده پارچه ممكن ميباشد در دكان هاي بي آلايش شما پيدا نشود، بدين ترتيب مي توانيد به طور آنلاين آن را خريداري نمائيد. اين ماده امداد مي‌نمايد شامپو بهتر و شل‌خيس روغن و مواد آلي را از روي مبلمان تميز نمايد.
قابل انعطاف كننده را در نقطه اي از مبل تست فرماييد كه به راحتي قابل مشاهده وجود ندارد تا مطمئن گرديد سبب به تغيير و تحول رنگ نمي‌شود.
قابل انعطاف كننده را روي سطحي از مبل كه قرار ميباشد شامپو بزنيد، اسپري نماييد.
به امداد آب و ماده شوينده، محلول منزه كننده صحيح فرمائيد. 85 گرم مواد شستشو بر اساس آب را با 85 گرم آب تركيب نماييد.
محلول شوينده خويش را آزمون فرمائيد. پارچه اي را به محلول آغشته كرده و روي بخش كوچكي از مبل بماليد. ميتوانيد از به عبارتي نقطه اي كه قابل انعطاف كننده را روي آن تست نموده ايد به كار گيري فرمائيد.
بگذاريد محلول به بازه 10 دقيقه روي پارچه بماند ، بعد از آن آن را ارزيابي فرمائيد.
يك حوله كاغذي را به محل فشار دهيد و ملاحظه كنيد آيا رنگ پارچه مبل به حوله كاغذي منتقل ميگردد يا اين كه خير.د.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۸:۵۴ توسط:حامد موضوع:

چرا فرش را غبارگيري كنيم؟

چرا فرش را غبارگيري كنيم؟
با   بهترين قاليشويي در مشهد    يقين شما از فرشتان دست كم به بازه زماني 1‌سال به كارگيري كرده‌ايد و بعد از آن تصميم گرفته‌ايد كه آن را بشوييد. درحال حاضر در جواب بدين پرسش كه چرا فرش مي بايست غبارگيري گردد اين ميباشد كه درين زمان يكساله گرد و غبارها و آلودگي‌هاي بخش اعظمي روي فرش شما نشسته ميباشد.

پس بهتر ميباشد پيش از شست و شو، آن را غبارگيري فرمائيد. غبارگيري به دو طريق قابل اجرا ميباشد كه پيرو به آنها مي پردازيم:

غبارگيري ساده فرش
درين طريق مي بايست فرش را بتكانيد و با به كارگيري از چوب پشت آن را بكوبيد. با اين فعاليت گرد و غبار و خاك از آن بيرون مي‌گردد.
آنگاه آن را با جاروي چوبي جارو بزنيد.
تنها با تمركز اين عمل را اعمال دهيد تا به تار و پود آن آسيبي وارد نشود.
درين طريق هيچ گاه فرش را بر روي زمين نكوبيد. اين فعاليت به بافت فرش زخم ميرساند.
غبارگيري مكانيكي فرش
در صورتيكه ميخواهيد گرد و غبار فرشتان را با اين نحوه بيرون نمائيد، مي بايست آن را به كارخانجاتي كه‌اين عمل را جاري ساختن ميدهند بسپاريد.
يادتان نرود مسلماً پيش از شستن فرش آن را غبارگيري فرمائيد.
در حالتي‌كه اين فعاليت را نكنيد، گرد و غبار آن در هنگام شست و شو به گِل تبديل ميشود.
گِل در ته گره فرش باقي ميماند و منجر پوسيدگي فرش مي‌گردد.
اما با جاروبرقي نيز مي توانيد گرد و غبار را از فرش بيرون فرمائيد.
در هنگام غبارگيري فرش به‌اين نكته نيز اعتنا فرمائيد كه فرش رنگ پس ندهد.
براي اين فعاليت ميتوانيد از يك دستمال سپيد كه با آب ولرم مرطوب گرديده است، به كارگيري فرمائيد.
دستمال را يك سري ثانيه روي پرس فرش قرار دهيد.
در صورتي‌كه دستمال رنگي شد، مشخص ميگردد كه فرش رنگ پس مي دهد.
درصورتي كه فرش رنگ پس دهد بايستي هنگام شست و شوي آن نكاتي را رعايت فرماييد.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۴:۵۵ توسط:حامد موضوع:

نحوه صحيح پاك كردن لكه از روي فرش

نحوه صحيح پاك كردن لكه از روي فرش


روش درست تزكيه لكه از روي فرش

تزكيه  بهترين قاليشويي در مشهد   لكه از روي فرش شيوه ها و ترفندهاي خاص خويش را داراست. به اين دليل كه با اعتنا به نوع و زمان مجال قبل از لكه، بايستي از طريق هاي منحصر به فرد براي رفع به عبارتي لكه به كار گرفت. تا علاوه بر تميزي، كيفيت و بافت فرش نيز نگهداري گردد. به دليل آن كه عدم استعمال از طريق هاي مطلوب و همين طور به كار گيري از شوينده هاي نامناسب ميتواند به فرش شما زخم وارد نمايد. با دقت به اهميت تميزي فرش ها در منزل، قصد داريم تا در‌اين نوشته‌ي علمي طريق هاي از در ميان بردن گونه هاي لكه ها از روي فرش را يادگرفتن دهيم. تا با آشنايي كافي و داده ها صحيح سواي هيچ مشكلي فرش خويش را پاك نماييد. پس با ما ياروهمدم باشيد.

ترفندهاي تزكيه لكه از روي فرش
براي رفع اين ايراد گام اوليه شناسايي نوع لكه ميباشد. بعداز تشخيص آن، قدم‌بعدي مرتبط با نوع و مال فرش است. فرش هاي ماشيني، دستبافت و يا اين كه گليم و… با يكديگر تماما مختلف ميباشند. با اعتنا به نوع فرش و لكه از طريق و شوينده متناسب با آنان بايستي به كار گرفت. ولي ما تلاش مي‌كنيم موادي را به شما معرفي كنيم تا در دسترس باشد. و با باكيفيت اقتدار لكه بري را نيز داشته باشد. پيرو به معرفي گونه هاي لكه هاي شايع بر روي فرش و شيوه هاي رفع آن مي‌پردازيم.

رفع لكه چاي با امداد ماست
لكه چايي و تزكيه لكه از روي فرش
لكه چايي احتمالا يكي رايج ترين لكه ها بر روي فرش ميباشد. يك كدام از موادي كه ميتواند درباره‌ي بسيار امداد كننده باشد، ماست ميباشد. براي اين فعاليت حدود يك قاشق ماست را بر روي لكه بريزيد. بعد از آن با سپري شد حدود 10 دقيقه آن را با امداد قاشق برداريد. محل باقي‌مانده را نيز با ياري دستمال منزه نماييد. از اين نحوه براي رفع لكه قهوه نيز استعمال ميگردد. البته در صورتي از باقي ماندن لكه دوران مجال متعددي قبل بود مي اقتدار از طريق هاي پايين به كار گرفت.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۳۹:۲۹ توسط:حامد موضوع:

گليم چيست و نحوه شستشوي گليم


گليم و بافت دست هايي از   بهترين قاليشويي در مشهد  اين قبيل براي ما ايرانيان علاوه بر استعمال به صورت سنتي اش براي پوشاندن زمين يا اين كه ديوار ، قيمت هنري خاصي داراست. متاسفانه اين قبيل صنعت هاي دستي علاوه بر مقاومت بالا در صورتي‌كه به‌خير و خوبي نگه‌داري نشوند به جهت مواد نخستين طبيعي به‌كاررفته در خويش (كه اكثر زمان ها ابريشم، گيسو بز، پشم گوسفند يا اين كه ديگر حيوان‌ها اهلي ميباشد) زمان‌فرصت متعددي را دوام نخواهند آورد، به اين ترتيب نگه‌داري صحيح و شناخت با طريق شستشوي گليم امري اصلي به شمار مي رود كه در‌اين مقاله به آن مي پردازيم.

به عبارتي‌طور كه ذكر شد گليم ها مقاومت بالايي دارا هستند ولي نحوه نگه‌داري و مصرف شما بسيار در بازه زماني‌مجال يكپارچگي بافت آن اثر دارااست و بدين ترتيب نياز به مراقب ويژه‌اي براي نگه‌داري، شستشو و نظافت كردن آن ميباشد. همچنان كه پيشنهاد ميكنيم به‌هيچ‌تيتر از شوينده‌هاي قادر و ابزار چيره و وحشتناك براي پاك كردن آن استعمال نكنيد، درين مقاله شمارا با شيوه هاي بي آلايش‌خيس شستشوي آن در منزل آشنا خوا‌هيم كرد.

گليم چه مي‌باشد و طرز شستشوي گليم
گليم چه است و شيوه شستشوي گليم
گليم چه است؟
گليم يا اين كه به گويش انگليسي kilim از لغت تركي kili به معناي پشم يا اين كه موي گرفته‌شد‌ه‌است، گليم‌بافي يك كدام از اشكال صنعت هاي‌دستي زيراندازي و پوششي به شمار مي رود كه تاروپود به كارگيري‌گرديده در آن اكثر وقت ها از پشم و مو حيوان ها اهلي گرفته‌گرديده و برخلاف فرش و قالي گره و پرز در آن نيست. نواحي گوناگون كشورمان سازه به فرهنگ و تمدن، رسوم و نياز ناحيه خويش از طرح و مواد نخستين متفاوتي در گليم‌هاي خويش به كار گيري مي‌نمايند كه اكثر اوقات از هم قابل‌تشخيص مي‌باشند كه داراي شهرت‌ترين آنها عبارت‌اند از:

گليم شاهسوَن
گليم لري
گليم بلوچ
گليم مازندراني
گليم هرسين
گليم قشقايي
عشاير و بافندگان گليم براي اندازه آن محدوديت ندارند و بسته به نياز خويش از آن به‌تيتر زيرانداز، پوشش ديوار، روانداز براي حيوان ها باركش به كارگيري مي‌نمايند بااين‌درحال حاضر امروزه از گليم به‌تيتر يك پوششي پست­‌امروزي و خوشگل براي چيدمان منزل‌هاي اهل ايران نيز استعمال ميشود.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۰۰:۱۱ توسط:حامد موضوع:

چگونه لكه هاي فرش را از بين ببريم؟

خمير به‌دست‌آمده نبايد بيش تر از   بهترين قاليشويي در مشهد   حد غليظ يا اين كه سرازير باشد، چون خمير غليظ به‌رنج روي فرش پخش ميگردد و خمير بسيار سرازير نيز باطن پرزهاي فرش فرو مي‌رود. نسبت ۳ به ۱ جوش‌شيرين به سركه، نسبت خير ميباشد و مي بايست مواد را با همين نسبت با يكديگر مخلوط نمائيد؛ اما ممكن ميباشد كه چهت نيل به قوام و غلظت دلخواه و مطلوب ناچار گرديد اندكي اين نسبت را تغيير و تحول دهيد.

۳. با قاشق، خمير را روي لكه چاي پخش فرماييد
خمير را طوري روي فرش پخش نمائيد كه انگار كره بادام‌زميني را روي نان مي‌ماليد. بعد از پوشاندن لكه چاي با لايه‌اي از خمير منزه‌كننده، بگذاريد خمير ۱ تا ۲ دقيقه روي لكه بماند.

۴. با پارچه يا اين كه اسفنج مرطوب، خمير را روي فرش فشار بدهيد
با فشاري اثبات و ملايم روي فرش ضربه بزنيد. خمير را با حركات رفت‌وبرگشت روي فرش نماليد، زيرا ممكن ميباشد كه‌اين عمل موجب نفوذ لكه چاي به عمق بيشتري در الياف فرش گردد.

۵. براي برداشتن خمير اضافه از حوله كم آب استعمال نماييد
هنگامي شم كرديد كه خمير به‌بازه زماني كافي روي لكهٔ چاي قرار گرفته ميباشد، مي توانيد آن را از روي فرش تميز نماييد. براي تميز‌كردن خمير از روي فرش، آن را به‌سمت راءس لكهٔ چاي بكشيد و عده نماييد؛ بعد از آن با حوله‌اي كم آب، خمير توده‌گرديده در راس لكه را برداريد و بدور بريزيد.

۶. مخلوط سركه و آب را روي لكه بريزيد
مخلوط آب و سركه را كم كم (هر توشه مقدار اندكي) روي لكه چاي بريزيد. به اندازه‌اي از اين ادغام استعمال نماييد كه موجب كف‌كردن و خروج گاز از آن گردد. ساخت و ساز كف و خروج گاز به‌برهان عكس العمل شيميايي در ميان سركه و جوش‌شيريني ميباشد كه روي فرش ريخته‌ايد.

۷. مايع اضافه را با پارچه توده فرمائيد
هنگامي سركه كف و گاز ساخت‌و‌ساز مي‌نمايد، با پارچه‌اي منزه روي لكه ضربه بزنيد تا سركه و چاي جذب پارچه خواهد شد. در شكل لزوم، سركه و آب بيشتري اضافه نمائيد و به ضربه‌زدن با پارچه ادامه دهيد تا وقتيكه لكه چاي تماما تميز گردد و ديگر اثري از آن روي پارچه‌اي كه به كارگيري ميكنيد، باقي نماند.

در حالتي‌كه ديگر عكس العمل شيميايي و حباب و گازي مشاهده نمي كنيد، ميتوانيد خمير بيشتري روي لكه قرار دهيد.

۸. فرش را با آب سرد بشوييد و بعد از آن آن را كم آب نمائيد
مقدار مقداري آب سرد روي فرش بريزيد. آنگاه با پارچه‌اي پاك روي آن ضربه بزنيد تا كل جوش‌شيرين باقيمانده در فرش بيرون خواهد شد. به فشاردادن پارچه كم آب و پاك روي فرش ادامه دهيد تا آب جانور در فرش تا مكان ممكن جذب پارچه خواهد شد. هنگامي فرش با جريان هوا كم آب شد، آن را به طور كامل جاروبرقي بكشيد.

شيوه دوم: تزكيه لكه چاي از روي فرش با استعمال از مايع پياله‌شويي و سركه
استعمال از ريكا و سركه براي تزكيه لكه چاي از روي فرش

۱. با ادغام‌كردن مايع كاسه‌شويي و سركه و آب، محلول منزه‌كننده بسازيد
يك قاشق غذاخوري (۱۵ ميلي‌ليتر) مايع كاسه‌شويي، ۱ قاشق غذاخوري سركه مقطر و ۲ واحداندازه گيري (۴۷۰ ميلي‌ليتر) آب سرد را با يكديگر تركيب نماييد. مواد را درون ظرفي پلاستيكي يا اين كه شيشه‌اي بريزيد و آنها‌را تماما با يكديگر ادغام فرماييد. مواد ادغام‌گرديده را به هم بزنيد تا تك تك موادتشكيل دهنده مو جود در آن به طور كامل با يكديگر مخلوط شوند.

اعتنا داشته باشيد كه در آغاز بايستي مايع كاسه‌شويي را در سركه حل نمائيد و بعد آب را اضافه فرمائيد.د.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۴۸:۳۸ توسط:حامد موضوع:

فرش شويي

فرش شويي


سرويس ها فرش شويي و    بهترين قاليشويي در مشهد   برق پرتاب كردن فرش از شيوه دسترسي به سرويس ها و ارزش فرش شويي گرفته تا شناخت با دستگاه فرش شويي را دربرگيرنده مي شود. گرايش اشخاص به فرش شويي در منزل با تصويب درخواست آنلاين در اين باره و استعلام ارزش دستگاه فرش شويي خانگي قابل مشاهده ميباشد.

مراحل فرش شويي بصورت دستي يا اين كه با دستگاه فرش شويي در مثال‌هاي خود كار و نصفه خودكار قابل انجام مي باشد. درين نوشته‌ي علمي با طرز اخذ سرويس ها فرش شويي در سرويس از ما و پروسه اجراي روند فرش شويي با به كار گيري از شايسته ترين لكه بر فرش در خانه آشنا مي‌شويم.از برگزيدگان متخصصين شهرتان بدون پول بها بگيريد، با آنان چت نماييد و شايسته ترين را تعيين نماييد.

فرش شويي
فرش شويي يكي‌از خدماتي ميباشد كه يكسري سال در "سرويس از ما" به مشتريان ارائه مي‌گردد و براي ارائه سرويس ها فرش شويي بعد از درخواست شما در تيم با شايسته ترين قاليشويي طهران از حيث عموم به شما بها فرش شويي را ميدهيم. كارگاه قاليشويي و يا اين كه فرش شويي در محل براي شما در دسترس ميباشد.

شما مي توانيد خودتان تعيين فرماييد كه از كارگاه قاليشويي سرويس ها بگيريد و يا اين كه فرش شويي در محل. ارزش شستشويي فرش ماشيني در محل بيشتر از كارگاه قاليشويي ميباشد. اما چنانچه شما فرش خويش را به كارگاه قاليشويي بدهيد معدل 48 ساعت بعد از آن فرش شمارا تحويلتان مي دهند.غبارگيري در فرش شويي
يك كدام از شغل هاي نادرستي كه بعضا از اشخاص مرتكب ميشوند اين ميباشد كه براي فرش شويي در مرحله غبارگيري و جهت پاك كردن بر روي زمين مي‌كوبند! به هيچ عنوان اين عمل را ايفا ندهيد. امروزه معمولا از جاروبرقي براي پاك كردن فرش استعمال مي شود، به همين استدلال گرد و غبار چشمگيري در داخل فرش باقي نمي‌ماند نيازي به اجرا غبارگيري فرش شم نمي شود؛ ولي پيش از فرش شويي مي بايست به‌اين نكته دقت داشت كه فرش يا اين كه قالي رنگ پس ندهد!

برخي از فرش‌ها، رنگ پس ميدهند. پيشنهاد مي كنيم براي اينكه بدانيد آيا فرش شما هنگام فرش شويي رنگ پس ميدهد يا اين كه خير! اين فعاليت را جاري ساختن دهيد: يك دستمال سپيد رنگ منزه را در بالا با آب نصفه گرم تر كرده و به بخش‌هايي از پرز فرش يا اين كه قالي گزينه نظرتان بكشيد يا اين كه حتي مي توانيد پرز فرش را براي هنگامي كوتاه(چند ثانيه) داخل دستمال نگه داريد. در صورتي‌كه با اين عمل دستمال رنگي شد، پس فرش متبوع شما رنگ پس مي دهد .

د.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۳۲:۳۵ توسط:حامد موضوع:

چگونه لك ها را پاك كنيم؟

اين لكه ها بهتر ميباشد طبق روند ذيل كار نماييد :
در  بهترين قاليشويي در مشهد  بالا پيش از كم آب شدن رنگ تا آنجا كه ممكن ميباشد آن را با يك دستمال كاغذي از سطح فرش برداريد.بعد از آن مقداري تينر روي يك تكه پارچه يا اين كه دستمال بريزيد و به آرامي روي لكه فرش قرار دهيد. براي اينكه فرايند تميز شدن لكه را بهتر مشاهده فرماييد مسلما از يكپارچه سپيد ياري بگيريد.درين مرحله مي بايست آن نصيب از فرش كه به تينر آغشته گرديده را بوسيله يك ماده منزه كننده بشوييد و در غايت بعداز كم آب شدن فرش را جارو كنيد.در حالتي كه بعداز كم آب شدن فرش بوي تينر ما‌نده بود مي‌توانيد براي از دربين بردن آن از مقداري جوش شيرين به كار گيري فرمائيد بطوريكه آن را روي نصيب متبوع ريخته و پس از سپري شد يك ساعت جارو نماييد.طريق از دربين بردن لكه هاي رنگ كمرنگدرين طرز مي بايست يه خرده شكيبايي نماييد تا لكه رنگ كم آب خواهد شد ، آن‌گاه مي‌توانيد آن را با يك وسيله مطلوب مانند قيچي ، تيغ و يا اين كه كاتر به آرامي از سطح فرش تراش دهيد.
شيوه هاي تزكيه لكه شمع از روي فرشتزكيه و نظافت كردن لكه شمع و يا اين كه به عبارتي پارافين ريخته گرديده‌ بر روي فرش شايد بسيار طاقت فرسا باشد البته شدنيست . درصورتي كه پارافين شمع به فرش شما نفوذ نمايد سبب به چسبيدن الياف آن به هم مي‌گردد. براي رفع اين ايراد مي توانيد طبق پروسه پايين فعاليت نماييد :
برخلاف بقيه لكه ها كه بايستي با سرعت كار لكه برداري صورت پذيرد در زمينه ي پارافين نياز به شكيبايي و سپري شد فرصت خواهيد داشت چراكه در آغاز بايستي اذن دهيد تا پارافين محكم گردد.بعداز كم آب شدن و محكم شدن آن مي توانيد از يك چاقوي كُند استعمال نمائيد و آن را با تمركز از روي فرش برداريد. مورد نياز ميباشد اين فعاليت را يكسري توشه تكرار نماييد تا آحاد لكه برداشته گردد ، در غايت نيز از يك جاروبرقي به كارگيري نماييد تا مانده و تكه‌هاي كنده گرديده پارافين را از روي فرش برداريد.در شرايطي كه همچنان پاره اي از لكه پارافين ماند بهتر ميباشد يك كيسه‌ي كاغذي منزه روي محل پارافين بگذاريد و آن‌گاه از يك اتوي بخار استعمال كرده و آن را روي كيسه‌ي كاغذي بكشيد ، با تكرار اين فرايند پارافين ما‌نده به ندرت ذوب ميگردد و به كيسه ميچسبد.د.
برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۹:۳۲ توسط:حامد موضوع: