مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي .

مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي

چله ابريشم با چله پشم چه تفاوتي دارد ؟


هنگامي كه براي خريد فرش دستباف به بازار مي‌رويد از فروشنده فرش بسيار شنيده ايد كه اوليه از كليه درمورد نخ به شغل رفته در چله فرش توضيح مي‌دهد و برهان تفاوت ارزش بارز در دو فرش با يك سايز و اندازه را به همين چله نسبت مي‌دهد. قاليشويي غرب مشهد در‌اين نوشته‌علمي شما را با تفاوت هاي اين دو نوع چله آشنا ميكند با ما يار باشيد.

چله ابريشم با چله پشم چه تفاوتي داراست ؟


چله فرش چه است ؟


چله فرش همچون اسكلت يك ساختمان ميباشد در شرايطي‌كه يك ساختمان مقاوم ساخته مي گردد كه اسكلت مقاومي داشته باشد همانگونه كه مهندس ساختمان نقشه را مي خواند و طبق نقشه اسكلت ساختمان برپا مي‌شود .نقشه خوان فرش هم طبق نقشه فرش بهترين قاليشويي در مشهد تعداد تارهاي چله را مشخص و معلوم ميكند. در صورتي‌كه چله كشي اصولي ايفا نشود فرشي قشنگ و مقاوم نخواهيد داشت. چله كشي در شيوه هاي تركي و فارسي جاري ساختن مي شود و در هردو نحوه نخ ها بايستي به صورت منظم و سفت با مسافت اي يكنواخت بر دار قالي سوار شوند.

نخ هاي چله نخ هاي لبريز پيچ و تابي ميباشد كه در گونه هاي پنبه اي ، پشمي و ابريشمي هست و به طور عمودي بر دار قالي تنيده مي‌گردد .شغل چله نگه داشتن گره هاي فرش هست .چله تركي يا اين كه چله فارسي ؟


نقشه فرش، رجشمار ، لطافت ، نازكي و طرح آخري در تعيين نوع چله تأثير داراست.خصوصيت‌هاي چله ابريشم و چله پشم


چله ابريشمي از نخ هاي ابريشم كه بسيار نازك و درعين درحال حاضر مقاوم ميباشند تشكيل مي گردد. ظرافت و درخشان بودن اين نخ ها فرشي با نازكي و برنامه اي ديده نواز را به وجود مياورد. چله ابريشمي مطلوب براي طرح هاي ريزبافت و عجيب ميباشد. چله ابريشم به رنگ طلايي ميباشد چنانچه كه چله پشم به هر رنگي در مي‌آيد .فرش ابريشميچله پشم در قبلي بيشتر گزينه اعتنا بوده ميباشد انگيزه آن هم سفت بودن نخ هاي پشمي ، ارتفاع قدمت بالاي فرش و ساخت گرما در فصول سرد سال بوده ميباشد . ولي امروزه از چله پشم كمتر استعمال ميگردد .فرش پشمي

آيا ارزش چله ابريشم با چله پشمي متعدد ميباشد ؟از مهمترين عارضه ها تفاوت بها در فرش هاي دستباف نوع چله و نخ به عمل رفته در بافت فرش ميباشد فرش هايي كه با چله ابريشم و نخ ابريشم بافته گرديده اند دقيق ، پركار، قشنگ ، قابل انعطاف و لوكس خيس از فرش هايي ميباشد كه با چله پشم و نخ پشم و ابريشم بافته گرديده اند.

فرش هاي بافته گرديده با چله ابريشم به جهت اينكه از دل طبيعت و كرم هاي ابريشم ميايند ، ديدني ، ديده نواز ، درخشان و لطيف مي باشند و كالايي گران‌قيمت در چينش خانه هر اهل ايران هنردوست مي‌باشد . از اين رو بايستي در جاي هايي كه رفت و آمد نادر ميباشد استعمال شوند . چله ابريشم دارنده سه جايگاه بندي هست كه ابريشم سكو 1 در شهر تبريز ايجاد مي شود . ابريشم سكو 1 در غايت نرمي بسيار مقاوم ميباشد و در طي چله كشي و دفه زدن پاره نمي‌شود .

چله پشم نسبت به ابريشم بها مناسبتري دارااست و به انگيزه ضخامت و مقاومت بالايي كه دارااست ميتوان در جاي هاي مالامال رفت و آمد از فرش هاي پشمي استفاده نمود اما پشم گوسفند هاي بخش ها كردي ، افشاري ،بلوچي و بختياري پشم هايي اعلا و گران‌قيمت مي باشند كه هواداران متعددي ميان بافندگان فرش دارا هستند . فرش هاي پشمي در ساخت و ساز و محافظت گرما مؤثر ميباشند و علاوه بر مزاياي نام برده براي التيام درد ها ، گردش خون عالي و ساخت و ساز خوابي شل آيتم اعتنا بخش اعظمي از خريداران قرار گفته اند.

ما داعيه نمي‌‌كنيم كه شايسته ترين قاليشويي در مشهد هستيم ، ولي مي‌توانيم داعيه كنيم كه ارائه دهنده سرويس ها متمايز قاليشويي در مشهد هستيم .

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۴۸:۰۴ توسط:حامد موضوع:

آموزش نحوه شستشوي تابلو فرش


شستشوي تابلو فرش معمولا يك كدام از گرفتاري‌هايي ميباشد كه اكثري از خانواده‌ها به گذر زمان فرصت و بخصوص در روز ها منزل تكاني با آن مواجه ميشوند. اين وسايل دكوري با طرح‌هاي متعدد خويش به منازل ايرانيان جلوه زيبايي ميدهند،؛ البته به گذر زمان با جذب گرد و غبار، آلوده و كثيف مي شوند. ديدگاه شستشوي تابلو فرش در خانه متناسب با مال آن گوناگون ميباشد. با دقت به قيمت فراوان اين فرآورده، شستشوي آن فعاليتي تخصصي بوده و سپردن آن به شايسته ترين قاليشويي موجب آسايش خيال و خاطر شما گردد.

پروسه شستشوي تابلو فرش در خانه
تابلو فرش‌ها با بهترين قاليشويي در مشهد طرح‌هاي طبيعت، چشم انداز، پرتره و بناهاي تاريخي يك كدام از دوست داستني‌ترين كالاهاي دكوري ميباشند كه طي ساليان متمادي، زينت‌قسمت منازل ايرانيان بودند. با اعتنا به قيمت و زيبايي چشمگير اين محصول، نظافت تابلو فرش اهميت متعددي داراست و اساسي ميباشد كه هنگام شستشوي آن در خانه، توجه كافي به كار آيد. نحوه شستشوي تابلو فرش به‌اين شكل ميباشد كه نخست بايستي آن را از قابش غيروابسته فرماييد و آن گاه با جاروبرقي با دهانه پاك روي تابلو فرش را جارو بزنيد تا ذرات گرد و غبار از في مابين برود.

در مرحله آنگاه مي بايست مطمئن گرديد كه رنگ‌هاي بافته گرديده در فرش پس ندهند و آن‌گاه يه خرده شامپو فرش را در آب سرد حل فرمائيد و با يك اسفنج قابل انعطاف و تعالي به آرامي و با تمركز فراوان روي سطح آن بكشيد. براي كم آب كردن تابلو، آن را روي زمين نسبتا گرم و به دور از نور و روشنايي خورشيد بگذاريد تا رطوبتش تبخير گردد. اين فعاليت بازدارنده تركيب رنگ‌هاي تابلو فرش در همديگر ميشود. حواستان باشد كه تابلو فرش را اصلا روي طناب پهن نكنيد؛ چون در‌اين‌صورت‌ كش ميايد و از سرازيرشد مي‌ افتد.

طريق مراقبت تابلو فرش
با اعتنا به بها اين جنس، خوب ميباشد با روش‌هاي مراقبت تابلو فرش آشنا گرديد تا بتوانيد تا حد قابليت شستشوي تابلو فرش را به تعويق بيندازيد. همواره اعتنا فرماييد كه به چه صورتي تابلو فرش را در ديوار نصب ميكنيد.

نصب درست تابلو فرش در جاي مطلوب اهميت ويژه‌اي در مراقبت آن دارااست. هنگام نصب آن توجه فرمائيد كه تابلو فرش در گير هيچ‌سيرتكامل پاره گي نشود. همينطور در حيث داشته باشيد كه نصب درست تابلو فرش آن را از مخاطرات مصون نمي‌نمايد؛ موردنياز ميباشد كه بعد از نصب نيز نگهداري‌هاي ما يحتاج شكل گيرند.

توجه نماييد كه براي محافظت تابلو فرش، موردنياز ميباشد كه در معرض روشنايي بي واسطه و مداوم خورشيد نباشد؛ در عين حالا عدم وجود نور و روشنايي كافي نيز در فساد تابلو فرش به گذر زمان مفيد ميباشد. بيدها در ظلمات با ميل كردن تابلو فرش دستباف در زمان مجال كوتاهي به آن زخم دور از شوخي زده و از زيبايي آنها مي‌كاهند. همينطور رطوبت، احتمال پوسيدگي را در تابلو فرش ارتقاء مي دهد. در حالتي كه كه تمايلي به نصب تابلو فرش خويش نداريد، مطلقا آن را به طور لول گرديده نگه داشته تا بافت آن جراحت نبيند.

شستشوي اشكال تابلو فرش چه تفاوت‌هايي با يكديگر دارا‌هستند؟
به خيال داشته باشيد كه شستن اشكال تابلو فرش دارنده تفاوت‌هايي ميباشد. مثلا هنگام شستشوي تابلو فرش دستباف، مي بايست بدانيم كه آنان نسبت به بقيه كالا‌ها كيفيت متفاوتي دارا‌هستند و ممكن ميباشد كه هنگام شستشو، رنگ پس دهند. براي اينكه متوجه گرديد كه آيا فرش شما رنگ پس ميدهد يا اين كه نه؟ با يك دستمال تر ولرم روي نصيب كوچكي از فرش بكشيد؛ در حالتي كه دستمال رنگي شد، يعني تابلو فرش رنگ پس مي دهد. در‌اين حالت خوب ميباشد كه خودتان اين فعاليت را در خانه جاري ساختن ندهيد.

شستشوي تابلو فرش ابريشم و اثرها دقيق مانند آن مستلزم صرف اعتنا و فرصت زياد ميباشد. خوب ميباشد براي شستشوي تابلو فرش باارزش قطعا از شوينده‌هايي استعمال شود كه زير‌ترين خواص اسيدي را داشته باشند؛ به دليل آنكه ماده هاي شوينده با خواص اسيدي بالا، بافت تابلو فرش را حاد مي‌نمايند. عالي ميباشد اين عمل به قاليشويي‌هاي داراي اعتبار سپرده خواهد شد؛ چون هر خطا كوچك شما از تعيين ماده هاي شوينده نامناسب تا ترازو گرمي و سردي آب ميتواند اثر پر ارزش شمارا وخيم نمايد.

شستشوي تابلو فرش در قاليشويي
شستشوي گونه هاي تابلو فرش همواره در معرض خطراتي همانند پاره گي، جراحت و قاطي شدن رنگ‎‌ها ميباشد. براي همين خوب ميباشد كه‌اين فعاليت بوسيله متخصصين اين حوزه صورت پذيرد. در پشت تابلو فرش‌هاي گرانبها معمولا شناسنامه اثر مكان گرفته كه اطلاعاتش روي آن درج شد‌ه‌است. در قاليشويي‌هاي داراي اعتبار متخصصين با نگاه كردن به پشت تابلو فرش‌هاي دستباف و ابريشمي نوع گره‌هاي آن را از حيث درشت يا اين كه ريز بودن، محاسبه كرده و ترازو ظريف كتف‌ها را انتخاب مي‌نمايند.

بها شستشوي تابلو فرش در قاليشويي‌هاي داراي اعتبار مطابق با نرخ تعرفه اتحاديه ميباشد

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۰۴:۱۴ توسط:حامد موضوع:

دلايل رنگ دادن فرش چيست؟


خطاها رنگ دادن فرش تحت عنوان يكي‌از مسائل اساسي در موضوع مراقبت عالي از فرش ها به حساب آورده مي شود، ما همت كرده ايم با تجربيات كارشناسان شايسته ترين قاليشويي در مشهد چاره هايي را در‌اين خصوص ارائه كنيم. كليه ي ما مي‌دانيم كه مهمترين اصل در زيبايي فرش، ظواهر و رنگ آن است. پس به شما سفارش مي‌كنيم براي مراقبت عالي و شناخت با نكات ما يحتاج تا انتهاي نوشته ي علمي ياور ما باشيد.

عارضه ها رنگ دادن فرش چه مي باشد؟
عارضه ها رنگ دادن فرش چه مي باشد؟
آزمايش رنگ دهي فرش
در بيشتر زمان ها و معمولا در فرش هاي دستباف، پس دادن رنگ صورت ميدهد. براي دوري از اين قضيه طرز ها و نكات بسيار متعددي وجود داراست كه درپي مطالب به طور ظريف نظارت خوا هيم كرد. در صورتيكه شما فرش خويش را نو خريداري نموده ايد، مي‌توانيد از روشي كه به شما توصيه ميكنيم از بخش هاي رنگي فرش آزمايش بگيريد، تا بدانيد كه فرش شما رنگ پس مي‌دهد يا اين كه نه.

براي جاري ساختن اين فعاليت بايد از يك گوش تميز كن استعمال نمائيد، نخست گوش منزه را تر فرمائيد و بر روي سطح فرش بكشيد، در صورتي‌كه گوش تميز كن شما رنگي نشد، خيالتان از بابت رنگ دهي ريلكس گردد. اما قابل ذكر ميباشد كه بايستي دقت فرمائيد تا گوش منزه كن را بر روي رنگ هاي گوناگون فرش بكشيد، چون در برخي مواقع مشاهده گرديده است كه بخش هاي خاصي از فرش سبب ساز رنگ پس دادن مي‌شوند.

تاريخچه
فرش در كنار پسته و زعفران تحت عنوان بهترين قاليشويي در مشهد توليدات اصيل اهل ايران در دنيا شناخته ميشود. مهارت ايرانيان قديم در ارتباط فرش بافي سبب ساز شد، تا فرش هاي كشور ايران به مجموع عالم معرفي خواهد شد و اين برتري بيشتر بخاطر نقش، رنگ و مهارت در بافت فرش داراي ربط ميباشد.

ساخت و ساز فرش به 2 هزار سال پيش در جمهوري اسلامي ايران بر ميشود و تحت عنوان زمان ي نقطع ي عطف خويش شناخته ميگردد. با ساخت و ساز طرح هاي به ياد ماندني در فرش هاي قديم منجر شديم تا اركان اساسي هر كشوري را مجاب به به كارگيري از توليد ها خودمان كنيم.

دانشمندان در صدر بر اين اطمينان بودند كه مهد فرش عالم مصر ميباشد، ولي پس از سپري شد مدتي و با كشف فرش پازيريك بدين فيض رسيدند، كه عمر جمهوري اسلامي ايران درين حوزه بيشتر ميباشد و ميهن عزيزمان جمهوري اسلامي ايران تحت عنوان مهد فرش در دنيا معرفي شويد.

چرا فرش ها رنگ مي‌دهند؟
شايد برايتان پرسش گرديده باشد كه چرا در زمان شستشو فرش شما رنگ پس مي‌دهد؟ اين فرمان در برخي اوقات به الياف مستعمل در فرش داراي ربط ميباشد. در فرش هايي با الياف طبيعي معمولا رنگ دهي حادثه مي افتد. همينطور اليافي كه رنگ پس مي‌دهند، معمولا از مال كرك و پشم ميباشند.

با مطالعه اين مطالب شايد شما از خريد فرشي با الياف پشمي منصرف گرديده باشيد، البته قابل ذكر ميباشد در‌صورتي‌كه پشم فرشتان از كيفيت خير و خوبي دارا باشد، در طول شستشو رنگ نخواهد اعطا كرد، چون پشم هاي با باكيفيت رنگ رزي گرديده اند.

نوروفروغ خورشيد سبب ساز رنگ پريدگي فرش مي گردد؟
چهت نيل به جواب اين پرسش، مي‌توانيد به فرش هاي باطن خانه خويش رمز بزنيد. با پاره اي گشت و گذار و تحقيق مشاهده ميكنيد كه معمولا فرش هايي كه در كنار پنجره ها و درهاي مهم كه محل تابش نوروروشنايي خورشيد ميباشد پهن ميشوند، به شدت معدود رنگ خيس گرديده اند. اين دستور در دراز دوران به طور كامل صورت مي‌دهد و تابش نور و روشنايي خورشيدعلاوه بر رنگ پريدگي، در گير پوسيدگي هم گردد.

ماده هاي شوينده
يكي مطرح ترين موردها رنگ دهي فرش، استعمال از ماده شوينده بي كيفيت ميباشد. اين مواد با خواص اسيدي بالايي كه در خويش دارا هستند در طول شستشوي فرش، سبب از ميان رفتن رنگ الياف ميگردند. همينطور در مواقعي ماندن ماده شوينده در فرش سبب ساز پوسيدگي شديد الياف نيز گرديده‌است.

براي رفع اين اختلال شما مي‌توانيد فرش هايتان را به قاليشويي هاي كارشناس در‌اين حوزه بسپاريد. مثلا قاليشويي عطاريان تحت عنوان شايسته ترين قاليشويي در مشهد يكي اصول شستشوي فرش را به كار گيري از مواد نانو ميداند. در‌حالتي كه در امر ماده هاي شوينده ي نانو اطلاعاتي نداريد، به شما سفارش مي‌كنيم تا نوشته‌ي علمي ي شستشوي فرش با مواد نانو كه در وبسايت قراردارد را مطالعه فرمائيد.نحوه هاي دوري از پس دادن رنگ در فرش چه مي‌باشد؟
شما نياز داريد تا براي حفاظت فرش خويش در قبال رنگ دهي مورد ها ذيل را نظر فرماييد تا فرش هايتان به بازه زماني زمان بر دوران برايتان محفوظ بماند. اين موردها مشمول موارد ذيل ميباشد:

فرشتان را در نقاط آفتاب خيز خانه پهن نكنيد، چون تابش نور و روشنايي تحت عنوان مطرح ترين معاند رنگ فرش به حساب آورده مي شود. با كليه ي اين توصيفات در شرايطي كه شما قصد داريد تا فرشي باارزش را در معرض پنجره يا اين كه درب پهن فرمائيد، در سا‌عتها آفتاب خيز ميتوانيد روي فرش خويش را با به كار گيري از روفرشي بپوشانيد تا آسيبي به آن وارد نشود.
شستشوي فرش تحت عنوان دو‌مين اصل در مراقبت فرش به حساب آورده مي شود، براي شل كردن خيالتان ميتوانيد فرش خويش را به مركزها داراي اعتبار قاليشويي تحويل دهيد.
در‌صورتي‌كه قصد اين را داريد كه فرش خويش را در خانه بشوييد بايد قطعا از شوينده هاي منحصر با الياف فرش استعمال نمائيد.
توده بندي
كارايي كرديم تا با چك موشكافانه و به كارگيري از تجربيات متفاوت، به شما توضيح دهيم كه عارضه ها رنگ دادن فرش چه چيزي است . شايسته ترين قاليشويي در مشهد با جابجايي اين مطالب به ما در گردآوري اين نوشته‌علمي ياري شاياني نموده است و در آخر از قاليشويي عطاريان و كارشناسان اين شركت قدرداني مي‌كنيم.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۱۰:۰۸ توسط:حامد موضوع:

چطور جوهر را از فرش پاك كنيم؟


ساخت و ساز لكه هاي نتيجه ها از مواد رنگي مانند جوهر روي فرش نياز با گاز فعاليت بالا در پاك كردن و نجات سريع فرش دارااست؛ چون جوهر بدترين و پر رنگ ترين لكه ها را مكان مي‌گذارد.
ولي نگران نباشيد ما به‌اين مراد راه‌حل هاي بسيار كاربردي را ارائه مي‌دهيم.

در آغاز به طرز ي لك برداري از جوهر روي فرش از قاليشويي بپردازيم كه چطور با فرش هايي كه‌اين اختلال را دارا هستند، مي پردازند؟!

چه طريق هايي براي تزكيه لكه جوهر در قاليشويي به كارگيري مي‌گردد؟
گهگاه تزكيه لكه جوهر از بهترين قاليشويي در مشهد روي فرش از قدرت و تجهيزات شما بيرون ميباشد و صرفا قاليشويي هاي امروزي و مكانيزه مانند قاليشويي افرا مي توانند در لكه برداري جوهر از روي فرش فارغ از جراحت به الياف فرش مبادرت نمايند.
در قاليشويي افرا بعد از تشخيص نوع لكه كارشناسان حلال مطلوب لكه جوهر را بر حسب عمر و نوع فرش تعيين مي نمايند.
فرايند لكه برداري پيش از شستشوي فرش ماشيني شكل ميگيرد چون شستشوي فرش فارغ از لكه برداري باعث ثبت لكه بر روي آن فرش مي شود.

طريق هاي از در ميان بردن لكه جوهر از روي فرش
ماست

تعدادي قاشق ماست نادر چرب را روي لكه جوهر نتايج از خودنويس و خود كار بريزيد با اين عمليات جوهرها بوسيله ماست جذب ميگردند و فرش عاري از لكه و پاك مي شود؛ بعد از آن ماست هاي آغشته به رنگ جوهر را از روي فرش برداريد و در انتها بوسيله يك حوله پاك و پاره اي آب مانده ماست را از روي فرش پاك فرماييد.
گهگاه مورد نياز ميباشد اين عمل را چند سكو تكرار نماييد.
اسپري گيسو

نخست يه خرده اسپري گيسو روي لكه بپاشيد و سريع يك دستمال حوله اي را جهت جذب لكه ي تر گرديده روي آن قرار دهيد.
با اين شغل لكه جوهر از روي فرش به سادگي منزه ميشود و در انتها ما‌نده اسپري گيسو را به وسيله يك حوله منزه و آب ولرم از روي فرش تميز نماييد.
مواد شستشو ي ملايم

استعمال از شامپو طفل يك راهكار جهت زدودن لكه جوهر از فرش در مواردي هست كه طريق‌هاي گذشته تاثيرگذار نباشند.
درصورتي كه لكه هنوز مرطوب ميباشد يكسري دستمال حوله اي را روي لكه بيندازيد تا لكه جوهر را به خويش جذب نمايد بعد كمي از شامپو نوباوه را مستقيماً روي لكه بريزيد و كمي آب ولرم روي آن اسپري نمائيد؛ به دنبال به وسيله يك دست منزه از نصيب فرنگي لكه به سمت درون بكشيد و گشوده رطوبت آن را با دستمال حوله اي بگيريد پس از تكرار اين اقدامات لكه كاملا منزه مي شود.

با لكه جوهر ديرين روي فرش چه كنيم؟
جهت از در بين بردن لكه جوهر از روي فرش‌هاي دستباف هيچ وقت از تميز كننده هاي صنعتي مانند الكل و استون به كارگيري نكنيد.
هر چه جوهر كم آب خيس خواهد شد تزكيه آن طاقت فرسا خواهد بود.
گهگاه مطالعه راهنماي مندرج در پشت فرش ميتواند در گزينش طريق تزكيه لكه جوهر به شما ياري دهد.
و ولي در صورتي لكه جوهر روي فرش سابق باشد بايستي محلولي متشكل از يك قاشق غذاخوري سركه، يك قاشق غذاخوري ريكا و يك فنجان آب گرم صحيح نمائيد و يك دستمال پاك آغشته بدين محلول را روي لكه جوهر بكشيد تا محلول جذب فرش خواهد شد؛ آن گاه بوسيله يكدست منزه ديگر كه با آب سرد مرطوب شد‌ه‌است محل لكه را پاك و آنگاه كم آب نمائيد.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۴۸:۵۳ توسط:حامد موضوع:

روشويي فرش يا قاليشويي؟


شايد براي شما هم پرسش باشد كه سرويس ها روشويي فرش چه ميباشد؟براي بيشتر آشنا شدن با روشويي فرش و اينكه روشويي عالي ميباشد يا اين كه قاليشويي با ما همپا باشيد.

روشويي فرش يا اين كه قاليشويي؟
روشويي فرش يا اين كه شستشوي فرشها بايستي به صورت منظم براي مراقبت نظافت و تندرست فرش ها صورت پذيرد. بطور درست از فرش هاي خويش نگهداري نمائيد تا زمان فرصت بيشتري براي شما عملكرد داشته باشند.

روشويي فرش بيشتر هنگامي جاري ساختن ميگردد كه نياز سريع به پاك شدن فرش باشد. و قابليت به كار گيري از سرويس ها قاليشويي در دوران تعين گرديده مقدور نباشد. هر تعدادي كيفيت خشكشويي فرش مانند قاليشويي و شستشوي فرش بهترين قاليشويي در مشهد در سوله وجود ندارد ولي به انگيزه سرعت بالا روشويي و اجرا آن در محل مطلوب ميباشد. معمولا سرويس ها روشويي پيش از مراسم هاي ولادت، خواستگاري و... اجرا مي گردد. ولي در صورتي زمان كافي براي شستشوي فرش داريد از سرويس ها قاليشويي به كارگيري فرمائيد پس مسلما پيرو يك كمپاني قاليشوي داراي اعتبار در مشهد مراجعه ميكنيد.اعتنا فرماييد كه بعضي فرشها به ويژه بعضا گونه هاي فرش هاي دستباف قابل روشويي نميباشد. پيش از درخواست روشويي فرش قطعا از شركتي كه سرويس ها مي گيريد پرسش بپرسيد. تا فرش شما جراحت نبيند.چون فرش دستباف بدليل طبيعي بودن نخ فرش احتمال قاطي شدن رنگ آن زياد هستش.

مزاياي روشويي فرش:

كوتاه بودن فرصت شستشو و كم آب شدن فرش

نسبت به قاليشويي ارزان خيس ميباشد

مطلوب براي شستشوي سطحي

مطلوب بر اي فرش هاي ماشيني

معايب روشويي فرش:

تأثير معدود بر روي لكه هاي شديد و بر طبق مايعات

بدليل شستشوي سطحي قابليت و امكان بازگشت كثيفي بعد از مدتي پا ميل كردن

براي فرش هاي دستباف مطلوب وجود ندارد.

سرويس ها خشكشويي فرش براي لكه هاي خيلي توانا مطلوب وجود ندارد!

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۲۱:۳۵ توسط:حامد موضوع:

معرفي انواع فرش و ويژگي هاي آن ها


زماني كه ميخواهيد مبادرت به خريد فرش فرماييد؛ اكثر وقت ها در گير سردرگرمي مي‌شوند. برهان ان هم اين ميباشد كه اكثر اشخاص شناخت صحت از اشكال فرش و خصوصيت هاي ان ندارند. از همين رو قاليشويي عطاريان به واسطه سال ها كارايي و تجربه تحت عنوان شايسته ترين قاليشويي در مشهد ،بر آن شد تا مهم‌ترين نكات در هنگام خريد قالي را به شما بنامد.

معرفي اشكال فرش و خصوصيت هاي آنان
موضوعي كه در خريد فرش مي بايست در حيث بهترين قاليشويي در مشهد بگيريد اين ميباشد كه با اعتنا به دكورا سيون و چينش خانه تان همينطور با در حيث به چنگ آوردن خصوصيت هاي مكاني كه در حيث داريد و ترازو هزينه اي كه ميخواهيد براي خريد فرش جاري ساختن دهيد نوع قالي گزينه نظرتان را گزينش نمائيد. ولي توصيه ميكنيم علاوه بر اين موضوعات، طرز نظافت كردن فرش را نيز مد حيث داشته تا در شكل ساخت‌و‌ساز لكه مبتلا اشتباهات نشويد. چون بعضا از قالي ها شستشو مشقت بار و دشواري دارا هستند كه‌اين فرمان موجب ايرادات متعددي ميشود. اما كه شما هر نوع از قالي را ميتوانيد به ياري قاليشويي هاي داراي اعتبار منزه فرمائيد البته در حالتي‌كه جزء عده اي مي باشيد كه در بيشتر مواقع در خانه مبادرت به شستشو فرش ميكنيد؛ اين مسئله را هنگام خريد در لحاظ بگيريد.

شناخت با گونه هاي فرش
فرش ها گونه هاي گوناگوني دارا‌هستند كه پيرو به توضيح مختصري از آنها مي‌پردازيم.

فرش هاي پشمي
قالي پشمي به طور دستي از الياف طبيعي بافته مي‌گردد. اما فرش پشمي ماشيني نيز وجود دارااست البته چنين فرش ها معمولا از الياف تصنعي تشكيل‌شده ميباشد و از پشم طبيعي نيستند.

فرش هاي پشمي كه از الياف طبيعي ساخت گرديده باشند؛ جزء گران ترين قالي ها به شمار مي‌روند و از كيفيت بسيار بالايي شامل است. مي قدرت اذعان كرد فرش پشمي موقعيت مور,ثي دارااست. يعني معمولا به جهت با ارزش بودن اين نوع از قالي ها از نسلي به نسل سپس منتقل گرديده و حكم سپرده گذاري را براي خانواده دارااست.

فرش هاي پشمي به جهت استحكام بالا، براي جاي هاي مالامال رفت و آمد مانند اتاق نشيمن، ورودي خانه و يا اين كه اتاق خواب بسيار مطلوب ميباشد.

فرش هاي ابريشمي
فرش هاي ابريشم نيز جزء قالي هاي دوست داستني و كيفيت بالا به‌حساب مي‌آيد. متخصصان فرش شناسي معتقد اند تفاوتي در معيار استعمال ابريشم در فرش نيست. به‌اين مضمون‌ كه چه 100 درصد يك قالي از ابريشم ساخت و ساز گرديده باشد و چه بخشي از ان ابريشمي باشد، آن فرش را از ديگر قالي ها متمايز مي نمايد. از خصوصيت هاي ابريشم مي شود به درخشش، بافت نازك و قابل انعطاف بودن الياف اشاره نمود.

ولي به جهت دشوار پاك شدن فرش هاي ابريشمي بهتر ميباشد از اين فرش ها در جاي هاي نادر رفت و آمد استعمال نمائيد. همينطور اين نوع از قالي به جهت دشواري كه در بافت و ايجاد ان وجود دارااست؛ دارنده بها بيشتري نسبت به بقيه فرش ها ميباشد.

فرش هاي پنبه اي
فرش هاي پنبه اي تحت عنوان جايگزين قالي هاي ابريشمي و پشمي به‌حساب مي‌آيد. ولي مي شود به عدم منزه شدن شل لكه ها بر روي چنين فرش ها تحت عنوان مشكلي والا خاطر كرد كه سبب ساز گرديده است اشخاص متعددي در گير دردسر شوند. اما قاليشويي عطاران به جهت دستگاه هاي مجهز و نيروهاي مجرب و فعاليت بلد ميتواند فرش هاي پنبه اي را نيز به شايسته ترين صورت منزه كند.اشنايي با گونه هاي فرش

فرش با الياف تصنعي و مصنوعي
بعضا از فرش ها از مواد تصنعي مانند پلي پروپيلن، نايلون، پلي استر يا اين كه ويسكوز ساخت‌و‌ساز گرديده اند. اين نوع فرش ها به جهت قيمت خوب و قابل قبولي كه دارا هستند بعضي وقتها آيتم دقت اشخاص متعددي قرار مي‌گيرند.

همينطور اين نوع فرش به جهت پاك شدن سهل و آسان لكه ها ميتواند مورد قابل قبولي براي استعمال در جاي هاي لبريز تردد باشد.

توده بندي

تنوع فرش ها در سبك ها و گونه هاي مختلف بسيار زياد ميباشد. درين نوشته‌علمي به مهم ترين ترين اشكال قالي پرداخته و شرح مختصري از هركدام را ذكر كرده ايم. اميد‌وار‌يم با مطالب اين نوشته‌ي علمي بتوانيد انتخابي مطلوب در مسئله فرش براي خانه تان داشته باشيد. شايسته ترين قاليشويي در مشهد مهيا سرويس رساني به شما همشهريان ميباشد. كافيست با ما تماس حاصل نماييد.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۵:۰۵ توسط:حامد موضوع:

بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم


يكي‌از مولفه هاي هر كشوري توليد ها آن است، كه‌اين مسئله بيان‌كننده تاريخ و فرهنگ وتمدن عموم آن مملكت ميباشد. فرش ابريشم در دنيا منزلت بسيار ويژه اي داراست و از ديد ارزش قيمت بسيار متعددي را دارا ميباشد. درين مقاله كوشش كرده ايم تجربيات قاليشويي در مشهد را در قالب يك نوشته‌علمي تازه، راجع‌به بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم را با شما به اشتراك بگذاريم، براين اساس تا انتهاي اين مقاله ياور ما باشيد.
بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم
شستشوي فرش ابريشم
در حالتي كه شما نسبت به فرش ابريشم بهترين قاليشويي در مشهد خويش حساس ميباشيد و از تحويل آن به قاليشويي مطمئن نيستيد، ما با ارائه طريق هايي به شما يادگرفتن مي‌دهيم كه چه‌گونه فرش هاي ابريشم خويش را بشوييد. شستشوي اين فرش ها آلرژي و اعتنا بالايي را نياز داراست چون با دقت به گران‌قيمت بودن آن، در شكل زخم ديدگي ضرروزيان بزرگي به شما وارد ميگردد.

جراحت در فرش هاي ابريشم بعضي اوقات جبران ناپذير ميباشد، چرا كه شايد ديگر مثال اي همچون فرش خويش به دست نياوريد. اجزاي تشكيل دهنده يك فرش بافت دست مشتمل بر اين مورد ها ميباشد: پشم، كرك و ابريشم. قابل ذكر ميباشد كه هر مقدار از الياف جانور در فرش ابريشم تغيير‌و تحول نمايد مدل شستشوي آن هم تغيير ميكند.

شيوه شستشوي فرش ابريشم
فرش هاي ابريشم دارنده نازكي و زيبايي اختصاصي به شخصي مي باشند و با دقت به ابريشم جان دار در فرش، نمي قدرت از هر مواد شوينده اي بهره مند شد. همينطور در شرايطي كه قصد داريد تا با استعمال از پارو مبادرت به شستن فرماييد ما به شما سفارش ميكنيم كه به هيچ عنوان از اين ابزار به كار گيري فرمائيد.

مورد ديگري كه بايد مدنظر داشته باشيد اين ميباشد كه سكو آب در شتسشوي فرش ابريشم بسيار اساسي ميباشد و نبايد از آب با دماي بالا به كارگيري فرمائيد.

فرش ابريشم را هرچند وقت يكبار بايستي شست؟
تا حد قابليت بايد از فرش ابريشمي خويش محافظت نمائيد تا نيازي به شستشو پيدا نكند. شما در تحويل فرش هاي ماشيني به قاليشويي هيچ سيرتكامل محدوديتي نداريد، ولي بايستي توجه نمائيد، فرش هاي ابريشم هر دو الي سه سال بايد شسته شوند. در حال حاضر در پي ميخواهيم چندين نكته را به شما منتقل كنيم تا فرش شما كمتر به شست و شو نياز پيدا نمايد.

نكته نخستين:
كارايي فرمائيد فرش خويش را در محلي پهن نمائيد، كه تردد در آن بخش نادر باشد. بيشتر مواقع اين فرش ها در قسمتي از پذيرايي خانه پهن مي گردند و شما با در حيث تصاحب كردن اين مورد مي‌توانيد آن را در قسمتي پهن نماييد تا پاي كمتري بر روي آن برود.

نكته دوم:
ابدا فرش خويش را همجوار با پنجره يا اين كه درب ايوان قرار ندهيد، چون با گشوده بودن آنان مقدار متعددي از گرد و غبار و آلودگي بر روي سطح فرش مي نشيند. در حالتي كه قصد داريد اين عمل را اجرا دهيد بايستي به طور روزمره 1 الي 2 توشه فرش خويش را گردگيري فرماييد.

به چه شكل فارغ از نياز به شستشو از دست لكه هاي فرش ابريشم شل شويم؟
همان گونه كه مي‌دانيد پس از توليد لكه بر روي هر نوع فرشي بايد سريعا براي تزكيه آن مبادرت فرمائيد. احيانا درصورتي كه اين عمل را ايفا نداديد بايستي از قاليشويي براي برطرف شدن لكه ياري بگيريد.

براي آن كه مواد لك كننده بر روي سطح فرش را عده نمائيد، ميتوانيد از يك قاشق به كارگيري فرماييد. براي عمل با قاشق نيز مي بايست نكاتي را در حيث داشت كه او‌لين مورد اين ميباشد تا در هنگام گردآوري تلاش نماييد تا مواد لك كننده به ساير نقاط فرش منتقل نشوند.

دو‌مين نكته اي كه مي بايست در لحاظ داشته باشيد اين ميباشد تا از فشار بيشتراز حد قاشق به عمق فرش ابريشمي دوري كنيد.

در سو‌مين قدم با استعمال از دستمال، آب و كمي جوش شيرين مبادرت به برطرف كردن بدون نقص لكه نمائيد. در صورتيكه پيش از استارت اين مرحله مقدار ريزي از مواد لك كننده بر روي سطح فرش ابريشمي شما قراردارد ميتوانيد آنها‌را با به كار گيري از جاروبرقي تماما عده فرمائيد.

چه موادي به ابريشم جراحت ميرساند؟
پيش از شست و شوي فرش ابريشم بايستي با خبر باشيد كه چه موادي سبب جراحت وصال به فرش شما گردد، پيرو اين مواد را به شما معرفي مي‌كنيم.

مواد شيميايي قدرتمند:
بعضا از مواد شيميايي را نبايد در شتسوي فرش ابريشمي بكار بگيريد، نوع اين مواد شيميايي قليايي ميباشد مانند آب ژاور، شستشو كننده هاي يك سري منظوره و... .

آب گرم:
چنانچه از اين آيتم به آساني عبور فرمائيد به راحتي سبب ميشويد تا بافت هاي ابريشم استحكام خويش را از دست بدهند.

تزكيه فوري لكه ها: بعداز ريخته شدن موادي همانند جوهر، لاك ناخن و آب ميوه بر روي فرش شما مي بايست سريع آنان را تميز فرمائيد. در حالتي كه فوري مبادرت نكنيد، مواد لك كننده ميتواند در باطن بافت فرش نفوذ كرده، حتي بعضي اوقات مشاهده گرديده است كه لكه ها از بافت فرش منزه نمي‌شوند.

نكات اساسي در تميز كاري فرش ابريشمي
هرچه تميزكاري فرش شما با تمركز خيس باشد، ماندگاري آن بيشتر مي گردد. در حال حاضر اين نكات را باهم گزينه چك قرار ميدهيم:

شست و رفت فرش ابريشم با جارو برقي:
در هنگام عمل با اين وسيله برقي، به هيچ وجه نبايد اقتدار دستگاه را در حداكثر خويش قرار دهيد. همينطور با استعمال از برس هاي نازك جاروبرقي منجر مي‌شويد تا الياف ابريشم گزينه زخم قرار نگيرند.

جارو دستي:
براي شست و رفت فرش هاي ابريشمي گهگاه اشخاص از جارو دستي استعمال مي نمايند. استعمال ازاين جارو به نسبت جارو برقي بهتر ميباشد. چون پرزهاي ابريشم را به خويش نمي كشد و الياف داخل فرش مستحكم باقي مي‌مانند.

تكاندن فرش ابريشم:
ميتوانيد براي خارج رفتن اجسام از داخل بافت فرش از طريق تكاندن امداد بگيريد. ولي در طي تكاندن يك فرش ابريشمي اصلا با ابزارهايي مانند عصا، به آن ضربه وارد نكنيد و كناره هاي فرش را سفت نكشيد چون قابليت و امكان پاره شدن فرش وجود دارااست.

دست كشيدن:
پيش از شست و رفت مي اقتدار با دست كشيدن بر روي سطح فرش مطمئن گرديد تا ذراتي در آن وجود دارااست يا اين كه نه. در‌حالتي كه هيچ چيزي در باطن فرش قرار ندارد، نيازي وجود ندارد اين فرش هاي حساس را تميزكاري فرمائيد.

عده بندي
در‌اين مقاله ما چند از بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم را با هم گزينه تحليل قرار داديم. البته به شما پيشنهاد مي‌كنيم تا براي شستن يك فرش دستباف از قاليشويي ها ياري به كار گيري نماييد. در بعضا از قاليشويي ها امكان شستشوي تخصصي فرش هاي ابريشم نيست البته ما به شما شايسته ترين قاليشويي در مشهد كه قاليشويي عطاريان ميباشد را سفارش مي‌كنيم. در نقطه پايان اميد‌وار‌يم كه‌اين نوشته‌ي‌علمي سوال ها ساخت‌و‌ساز گرديده در ذهنتان را جواب داده باشد.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۱:۱۳ توسط:حامد موضوع:

پاك كردن لكه آبميوه از فرش ماشيني


لكه نوشيدني به انگيزه بهترين قاليشويي در مشهد شيرين بودن بسيار سريع در فرش جذب مي‌گردد و روي فرش به طور لكه در مي‌آيد به اين ترتيب مي بايست خيلي سريع نسبت به تزكيه لكه آب ميوه از روي فرش ماشيني مبادرت نمائيد.
به خواسته تزكيه لكه نوشيدني از فرش نخست بوسيله قاشق هر كمي از نوشيدني را كه قابليت و امكان داراست برداريد و آن‌گاه پارچه ي سپيد و تميزي را آغشته به محلول شامپو فرش و آب ولرم نمائيد و بر روي محل ريختن آبميوه قرار دهيد و محل لكه را تا جايي مالش دهيد كه مواد لكه زا تماماً در محلول حل شوند؛ در پايان با يك دست سپيد و كم آب ديگر محل لكه را مالش دهيد تا اثرات لكه و آب به نيكي محو خواهد شد.
در صورتي براي كم آب شدن سريع فرش شتاب داريد ميتوانيد با سشوار با حرارت ميانگين محل لكه را گرم نمائيد و مراقب باشيد كه هيچ زمان از اتو به كار گيري نكنيد.

لكه هاي نوشيدني روي فرش هاي دستباف

لكه هاي نوشيدني روي فرش هاي دستباف
جهت تزكيه لكه نوشيدني از فرش از روي فرش‌هاي دستباف سرعت فعاليت بسيار اساسي ميباشد! چون ممكن ميباشد نقص‌ رنگ دادن به فرش فيس دهد كه در اون شكل رنگبرداري از فرش دستباف بايستي شكل گيرد.
در‌صورتي‌كه سريع مبادرت فرماييد آب سرد جهت تزكيه لكه آب ميوه كافي است به‌اين شكل كه در ظرفي يه خرده آب سرد بريزيد و به وسيله يك اسفنج تر گرديده در آب سرد لكه را پاك نمائيد.
در پايين به دو طريق كاربردي ديگر اشاره مي‌گردد:
۱. سركه و نمك
محلول نتيجه ها از يك واحداندازه گيري سركه سپيد، يك واحداندازه گيري آب سرد و پاره اي نمك صحيح فرماييد اسفنجي را بدين محلول آغشته فرمائيد و روي لكه بكشيد.
در حيث داشته باشيد كه لكه را از سمت خارج به سمت راس منزه فرمائيد تا لكه پخش نگردد و سريعاً اين بخش فرش را آبكشي نماييد تا سركه صدمه اي به بافت فرش نزند.
۲. ريكا
نخست با يك قاشق آب ميوه ها را از روي فرش برداريد و حوله منزه و بي آبي روي محل لكه فشار دهيد تا آبميوه ها جذب گردد؛ بعد يك سري قطره ريكا روي لكه بريزيد و به وسيله يك اسفنج روي آن ضربه بزنيد تا لكه به طور كامل محو خواهد شد.
در غايت فرش را با آب سرد شستشو دهيد.

خط رنگ دادن فرش بر اثر لكه آب ميوه
در آغاز طبق طرز هايي كه بيان شد براي تزكيه لكه نوشيدني از فرش، يك مقدار كوچك از فرش را منزه فرمائيد و در شرايطي‌كه آسيبي به فرش وارد نشد مي‌توانيد ساير فرش را منزه فرمائيد.
كلاً لكه بري نوشيدني به انگيزه رنگ و شيريني آن بايستي با گاز صورت پذيرد اين لكه ها با رنگ هاي متنوع در صورتي‌كه به زمان متعددي بر روي فرش باقي بمانند به عمق بافت فرش نفوذ مي‌نمايند و در فيض منجر جذب حشرات موذي ميشوند.
پس هرچه لكه سابق خيس باشد طاقت فرسا خيس منزه مي‌گردد.
هيچ گاه از جوهر نمك جهت تزكيه لكه هاي آبميوه روي فرش به كارگيري نكنيد چون باعث پوسيدگي فرش مي گردد.

از سرويس ها قاليشويي براي تزكيه لك آب ميوه امداد بگيريم؟
و صحبت انتها اينكه هر گاه لكه فرش نوشيدني روي فرش هاي دستباف و ماشينيتان كهن گرديده باشد و نگران جراحت به بافت فرشتان ميباشيد قاليشويي افرا بعد از آشنايي نوع لكه ساخت گرديده و تشخيص ماده لازم جهت رفع آن با ياري به روزترين دستگاه قاليشويي مكانيزه براي زدودن لكه ها مبادرت مي نمايد.
عمليات رنگ برداري از فرش نيز بوسيله رنگ برداران ماهر در سوله شكل مي گيرد.
بعداز اتمام همه فرايند شستشو فرش ها جهت در اختيار گرفتن كيفيت گزينه بازرسي قرار ميگيرند تا شما از سرويس ها فرش ها كاملا يقين نتيجه ها فرمائيد.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۳۶:۰۰ توسط:حامد موضوع:

فرش دستباف


فرش دستباف يكي زيباترين بهترين قاليشويي در مشهد هنرهاي اهل ايران محسوب ميشود كه به طور تقريبً يك سوم فرش‌هاي دستي جهان را تأمين مي‌نمايد و اصالت و زيبايي اين فرش‌ها در سراسر عالم زبانزد ميباشد و محبوبيت متعددي داراست. فرش‌هاي دستباف گونه هاي متفاوتي دارا‌هستند و معمولاً نوع نخ گزينه استعمال براي بافت اين فرش‌ها در كنار بعد ها و اندازه آن ها، از مهم‌ترين دست اندركاران تمايز فرش‌هاي دستباف مي‌باشند.

به صورت معمول هر چقدر بعد ها فرش گرانقدر خيس باشد، طرح و نقشه آن ريزتر بوده و فرش دارنده جزئيات بيشتري باشد، آن فرش ارزش و قيمت بالاتري دارااست. درين نوشته‌ي‌علمي ميتوانيد با گونه هاي فرش دستباف و مهمترين دست اندركاران مؤثر بر بها اين فرش‌هاي آشنا گرديد.

قاليشويي نوين يكي‌از شايسته ترين قاليشويي هاي طهران ميباشد كه در مسئله شستن فرش هاي دستباف، شايسته ترين كارشناسان را داراست و اشكال سرويس ها ترميم و شستشو را براي فرش هاي دستباف جاري ساختن ميدهد.تاريخچه فرش دستباف

انسان از فرصت‌هاي به دور براي مراقبت از سوز و سرما و مشقت زمين در ادامه وسيله‌اي قابل انعطاف براي نشستن روي آن بود. در بالا بشر‌ها به مكان فرش از پوست حيوان‌ها و پشم مو آنها به كارگيري مي‌كردند. بازه‌ها سپري شد و آدم‌ها خاطر گرفتند كه با استعمال از اليافي همانند پشم مي توانند زيراندازهاي گرم تري تنظيم نمايند. در بالا از نخ‌هاي پشمي ‌به مراد ساخت و ساز گليم استعمال ميشد و رفته رفته در اطراف سال ۱۳۲۸ خورشيدي او‌لين فرش‌هاي گره دار تحت عنوان پوششي براي اسب و يا اين كه تحت انداز صحرانشينان ساخته شدند.

سال‌ها سپري شد و صنعت فرش سازي پيشرفت كرد و قرن ۱۶ و ۱۷ ميلادي شروع شكوفايي اين هنر در كشور‌ايران بود. جذاب ميباشد بدانيد كه بعضا شواهد نشانه مي دهد ايرانيان في مابين سال‌هاي ۳۴۰ تا ۳۴۵ قبل از به دنيا آمدن از قالي كوچك به كار گيري مي‌كردند. امروزه فرش‌ها در اشكال كالا‌ها و رنگ‌هاي گوناگون ساخت ميشوند و فرش به يكي مطرح ترين هنرهاي كشورمان تبديل شد‌ه‌است.

گونه هاي فرش دستباف از نظر مواد به فعاليت رفته در فرش

يكي مهمترين خصوصيت‌هايي كه فرش‌هاي دستباف را از هم متمايز مي‌نمايد، مواد به عمل رفته در تهيه و تنظيم فرش ميباشد. در واقع هر چقدر نخ آيتم استعمال براي بافت فرش مرغوب خيس باشد، كيفيت فرش نيز فراتر و در سود بها آن نيز بيشتر ميباشد. مجموعاَ فرش‌هاي دستبافت از ديد كالا نخ به يك سري تيم متعدد تقسيم ميگردد.

فرش‌هاي دستباف پشمي

فرش دستباف پشمي - قاليشويي نوين فرش‌هاي پشمي ‌به فرش‌هاي گفته ميشود كه صرفا براي پرز و يا اين كه خامه فرش از پشم مستعمل ميباشد.

فرش دستباف مجموع ابريشم

فرش دستباف مجموع ابريشم - قاليشويي نوينفرش تك تك ابريشم فرشي ميباشد كه هم براي پرز و هم تار و پود فرش از نخ مال پشمي ‌مصرف شده ميباشد، به همين عامل بدين فرش‌ها فرش مجموع پشم گفته مي شود.

فرش دستباف چله پشم

فرش دستباف چله پشم - قاليشويي نويندر اين نوع از فرش‌هاي دستباف فقط چله و يا اين كه تار فرش از مال نخ پشمي ‌ميباشد.

فرش دستباف كركي

فرش دستباف كركي - قاليشويي نوينفرش كركي به فرش گفته ميگردد كه براي پرز و خامه فرش از نخي از فرآورده گيسو بز مصرف شود.

فرش دستباف ابريشم

فرش دستباف ابريشم - قاليشويي نوينيكي از گران ترين اشكال فرش دستباف كه پرز يا اين كه خامه آن از كالا ابريشم ميباشد.

فرش دستباف چله ابريشم

فرش دستباف چله ابريشم - قاليشويي نويناين فرش‌ها نيز به فرش‌هايي گفته مي گردند كه فقط چله و يا اين كه تار فرش از مال ابريشم باشد.

فرش دستباف گل ابريشم

فرش دستباف گل ابريشم - قاليشويي نوينيكي ديگر از گونه هاي فرش‌هاي ابريشم فرش گل ابريشم ميباشد. معمولاً در‌اين فرش‌ها بخشي از گل‌ها و يا اين كه طرح‌هاي دكوري روي فرش از كالا ابريشم ميباشند و بقيه نصيب‌هاي فرش نيز ميتواند از كالا كرك و يا اين كه پشم باشد.

فرش دستباف مجموع ابريشم

فرش دستباف ابريشم - قاليشويي نوينيكي از گران ترين گونه هاي فرش‌هاي دستباف كه هم پرز و همينطور چله فرش از فرآورده ابريشم ميباشد.

فرش دستباف زربفت

فرش دستباف زربفت - قاليشويي نوينيكي از گرانبهاترين گونه هاي فرش دستباف كه براي بافت تار و پود فرش از فن‌هاي طلا و جواهرات و نقره استعمال مي گردد.

فرش دستباف سوف

فرش سوف گونه هاي فرش‌هاي گران‌قيمت با نقش‌هاي پر رنگ ميباشد كه معمولاً نقش‌ها و پود‌هاي فرش از فرآورده طلا جواهرات و نقره هست.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۲۱:۳۹ توسط:حامد موضوع:

انواع جنس فرش ماشيني كدامند؟


كالا فرش از مهم‌ترين بهترين قاليشويي در مشهد عامل ها تاثيرگذار در گزينش فرش‌هاي منزل ميباشد. فرش‌ها بخشي از چينش خانه ميباشند كه به‌تدريج عوض مي شوند؛ به همين استدلال، دوام و بها آنان اهميت متعددي پيدا مي‌نمايد. فرش‌هاي ماشيني بين دوست داستني‌ترين فرش‌هايي قرار دارا‌هستند كه در بيشتر منزل‌هاي اهل ايران وجود دارا‌هستند. قيمت خوب، شباهت بالا به فرش‌هاي دستباف و سهولت در قاليشويي از عارضه ها عمده بسط اين فرش‌ها در كشور ايران مي باشند.

فرش‌هاي ماشيني از حدود ۵۰ سال پيش در جمهوري اسلامي ايران اشاعه پيدا كردند. به انگيزه تقاضاي وسيع در كشور‌ايران و گران بودن اشكال دستباف، فرش‌هاي ماشيني خيلي زود به محبوبيت رسيدند. ساخت‌و‌ساز انبوه فرش‌هاي ماشيني از ده سال ۶۰ استارت شد و چند كارگاه توليد ها خويش را به بازار عرضه كردند.

كالا فرش هاي ماشيني تا به امروز با تغييرات متعددي ياروهمدم بوده ميباشد. استعمال از مواد كيفيت خوب براي ساخت‌و‌ساز انبوه اهميت متعددي داراست، چون اين باور به دست ميايد كه خطاها كمتري در هنگام مراحل تشكيل داد ايجاد خواهد شد.

فناوري و تنوع الياف فرش
فناوري تشكيل داد و الياف متفاوت در كيفيت پاياني فرش، نقشي اصلي دارا هستند. همينطور تيم‌بندي اشكال محصول فرش ماشيني مبني بر نوع موادي ميباشد كه در تشكيل داد الياف آن گزينه به كارگيري قرار ميگيرند.

اكريليك به وسيله بيشتر سازندگان فرش در جهان تحت عنوان شايسته ترين كالا فرش ماشيني در لحاظ گرفته مي گردد. اين ماده شباهت متعددي به الياف طبيعي مانند پشم داراست و در مقايسه با مواد ديگر از دوام و كيفيت بسيار بالايي شامل است. همينطور فرش‌هاي اكريليك، بها بسيار قابل قبولي داشته و شستشوي آنها در قاليشويي شل‌خيس ميباشد.

مواد تحت از ساير موادي مي‌باشند كه در بافت فرش به عمل ميروند:

پلي پروپيلن: اين ماده به جهت مقاومت در قبال رطوبت و بافتي مشابه به پشم از آوازه متعددي برخوردار‌است.
پلي آميد: ماده‌اي انعطاف‌پذير كه ميتواند، وزن متعددي را تحمل نمايد و پاك كردن آن بسيار سهل وآسان ميباشد.
پشم: مناسب‌ترين الياف طبيعي كه بافتي قابل انعطاف داشته و رنگ‌آميزي آن اشباع خير را ارائه ميدهد.
پلي استر: پلي استر به فرش، جلوه‌اي درخشان مي بخشد و آن را مانند فرش‌هاي ابريشمي علامت مي دهد.
الياف BCF: نخ‌هاي تصنعي و مصنوعي كه با روشي مكانيكي پردازش گرديده و پيش از كتف زدن يا اين كه بافتن پررنگ مي شوند.
ابريشم تصنعي و مصنوعي: ابريشم تصنعي و مصنوعي براي فرش‌هاي دارنده بافت كوتاه و متراكم به عمل مي‌رود.
كتف و تراكم فرش
كتف و تراكم دو دليل اصلي ديگر در بافت فرش ‌هاي ماشيني ميباشند. كتف به تعداد گره‌هاي جانور در هر متر مربع در پهنا فرش گفته ميشود. به عنوان مثال، يك فرش سه در چهار ۱۰۰۰ كتف دارنده ۳۰۰۰ گره در پهنا خويش ميباشد. تعداد گره‌هاي فرش را شاخه‌هاي فلزي بافندگي معلوم مي‌نمايند. از سوي ديگر، تراكم فرش به تعداد گره‌‌ها در هر متر مربع در زمان آن گفته مي گردد. مبرهن ميباشد كه تراكم فرش از كتف آن بيشتر خواهد بود.

هرچه تراكم و كتف فرش فراتر باشد، فشردگي گره‌هاي فرش بيشتر بوده و فرش استحكام بالاتري خواهد داشت. روي هم رفته، كتف فرش از اهميت بيشتري شامل است و كمپاني‌هاي قاليشويي نيز اين استدلال را در انتخاب ارزش شستشوي فرش ها در حيث مي گيرند.

ساختار فرش ماشيني
مال فرش ماشيني
فرش‌هاي ماشيني در واقع از به هم پيوستن سه حرفه نخ در جهات متفاوت تشكيل ميگردند. اين فن نخ‌ها مشتمل بر تار (عمودي)، پود (افقي) و خاب (پرز) مي باشند. بيان اين نكته موردنياز ميباشد كه اشكال محصول فرش مبتني بر مواد آيتم به كار گيري در‌اين فن نخ‌ها مشخص و معلوم ميشود.

نخ تار (چله) قسمتي از ساختار فرش ميباشد كه مقاومت طولي فرش را ضمانت مي‌نمايد. اين نصيب از اسكلت فرش به بيشترين نازكي ممكن نياز دارااست و به همين عامل الياف طبيعي مانند پنبه بيشتراز هر چيز ديگري براي آن گزينه به كار گيري قرار مي گيرند.

نخ پود مقاومت فرش را در سمت و سوي پهنا آن معلوم كرده و تحت عنوان حفظ كننده پرز فرش شناخته مي گردد. پلي استر بيش تر از مواد ديگر براي بافتن پود به عمل مي‌رود.

خاب (پرز) در واقع گزينش كننده فرآورده فرش بوده و به عبارتي چيزي ميباشد كه سطح فرش را مي‌پوشاند. از آن جا كه خاب، بخش بيروني فرش را دربر مي گيرد؛ بايستي در الياف آن از موادي استعمال شود كه انعطاف‌پذيري بالايي دارا هستند، به راحتي پاك مي گردند و همينطور از مقاومت بالايي در قبال فروغ خورشيد و رطوبت برخوردار مي باشند.

سرمشق و پباده سازي فرش
علاوه بر محصول فرش، الگوي آيتم به كارگيري بيش تر از هر چيز در گزينش فرش‌هاي ماشيني براي خانه نقش دارااست. در پيشين، پباده سازي فرش‌هاي ماشيني از فرش‌هاي دستباف الهام مي‌گرفتند كه پافشاري به سبك ترنج و كناره فرش داشتند. البته با سپري شد فرصت و تغيير تحول ذائقه عموم، الگوهاي فرش ماشيني نيز تغيير‌و تحول پيدا كردند.

طرح‌هاي امروزي مثلا گونه هاي هندسي، انواع هنري و شخصيت‌هاي كارتوني اين روز ها محبوبيت بيشتري دارا‌هستند. اگرچه فرش‌هاي ماشيني با پباده سازي امروزي در اكنون بسط مي‌باشند؛ البته طرح‌هاي سنتي، به ويژه طرح‌هاي فرش دستبافت شرقي هنوز مشتريان خاص خويش را داراست. طرح‌هايي مانند ماهي و نايين از الگوهاي دوست داستني فرش اهل ايران ميباشند.

تناسب فرش با اطراف
محصول فرش لازم خويش را با اعتنا به جاي قرارگيري و فضاي فضا آن تعيين فرماييد. در شرايطي كه قصد داريد فرش را در فضاي گشوده يا اين كه در حدود پنجره‌هاي بلندمرتبه قرار دهيد، بهتر ميباشد در‌پي فرش‌هايي با الياف تصنعي و مصنوعي مانند پلي استر يا اين كه ابريشم تصنعي باشيد. اين فرش‌ها توان بالاتري در رويا رويي با اشعه خورشيد دارا هستند و ديرتر مبتلا فرسايش ميشوند.

به همين ترتيب، فرش‌هاي آيتم به كار گيري در فضا‌هاي داخلي مانند اتاق خواب مي بايست متناسب با رنگ‌بندي ديوارها و وسايل تعيين شوند. در هر شكل، ميزان دارايي تخصيص يافته مهم ترين برهان در گزينش فرآورده فرش ميباشد.

محافظت از فرش
موارد ذيل را به خيال بسپاريد:

فرش‌ها را به دور از نوروروشنايي خورشيد و رطوبت نگه داريد.
همواره در سمت پرز فرش جاروبرقي بكشيد.
اساس مبل، ميز يا اين كه تخت را مستقيما بر روي فرش قرار ندهيد. براي اين مراد از يك طلق كلفت يا اين كه كارتون به كار گيري فرمائيد.
فرش‌ها را هر دو ماه يك توشه به بازه زماني چندين ساعت وارونه نمائيد تا ساختار تار و پود آن متعادل خواهد شد.
قاليشويي ‌هاي داراي اعتبار از دستگاه‌هاي توسعه يافته و ماده هاي شوينده متناسب با مال فرش به كارگيري مي‌نمايند. حفظ از فرش، فرايندي مستمر بوده و به همين خيال، بهتر ميباشد كه محافظت از آنان‌را به اشخاصي كارشناس بسپاريد. به حافظه داشته باشيد كه فرش را مستقيما روي زمين مشقت بار پهن نكنيد؛ به دليل آن كه زخم ديدن تار و پود فرش به ندرت سبب از در ميان رفتن تك تك فرش گردد.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۰:۰۰ توسط:حامد موضوع: