مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي .

مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي

چگونه لك ها را پاك كنيم؟

اين لكه ها بهتر ميباشد طبق روند ذيل كار نماييد :
در  بهترين قاليشويي در مشهد  بالا پيش از كم آب شدن رنگ تا آنجا كه ممكن ميباشد آن را با يك دستمال كاغذي از سطح فرش برداريد.بعد از آن مقداري تينر روي يك تكه پارچه يا اين كه دستمال بريزيد و به آرامي روي لكه فرش قرار دهيد. براي اينكه فرايند تميز شدن لكه را بهتر مشاهده فرماييد مسلما از يكپارچه سپيد ياري بگيريد.درين مرحله مي بايست آن نصيب از فرش كه به تينر آغشته گرديده را بوسيله يك ماده منزه كننده بشوييد و در غايت بعداز كم آب شدن فرش را جارو كنيد.در حالتي كه بعداز كم آب شدن فرش بوي تينر ما‌نده بود مي‌توانيد براي از دربين بردن آن از مقداري جوش شيرين به كار گيري فرمائيد بطوريكه آن را روي نصيب متبوع ريخته و پس از سپري شد يك ساعت جارو نماييد.طريق از دربين بردن لكه هاي رنگ كمرنگدرين طرز مي بايست يه خرده شكيبايي نماييد تا لكه رنگ كم آب خواهد شد ، آن‌گاه مي‌توانيد آن را با يك وسيله مطلوب مانند قيچي ، تيغ و يا اين كه كاتر به آرامي از سطح فرش تراش دهيد.
شيوه هاي تزكيه لكه شمع از روي فرشتزكيه و نظافت كردن لكه شمع و يا اين كه به عبارتي پارافين ريخته گرديده‌ بر روي فرش شايد بسيار طاقت فرسا باشد البته شدنيست . درصورتي كه پارافين شمع به فرش شما نفوذ نمايد سبب به چسبيدن الياف آن به هم مي‌گردد. براي رفع اين ايراد مي توانيد طبق پروسه پايين فعاليت نماييد :
برخلاف بقيه لكه ها كه بايستي با سرعت كار لكه برداري صورت پذيرد در زمينه ي پارافين نياز به شكيبايي و سپري شد فرصت خواهيد داشت چراكه در آغاز بايستي اذن دهيد تا پارافين محكم گردد.بعداز كم آب شدن و محكم شدن آن مي توانيد از يك چاقوي كُند استعمال نمائيد و آن را با تمركز از روي فرش برداريد. مورد نياز ميباشد اين فعاليت را يكسري توشه تكرار نماييد تا آحاد لكه برداشته گردد ، در غايت نيز از يك جاروبرقي به كارگيري نماييد تا مانده و تكه‌هاي كنده گرديده پارافين را از روي فرش برداريد.در شرايطي كه همچنان پاره اي از لكه پارافين ماند بهتر ميباشد يك كيسه‌ي كاغذي منزه روي محل پارافين بگذاريد و آن‌گاه از يك اتوي بخار استعمال كرده و آن را روي كيسه‌ي كاغذي بكشيد ، با تكرار اين فرايند پارافين ما‌نده به ندرت ذوب ميگردد و به كيسه ميچسبد.د.
برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۹:۳۲ توسط:حامد موضوع:

مواد شوينده فرش

موادي كه با آن فرش را مي شويند، چه خصوصيت بايستي داشته باشند؟

 

شستشوي فرش  بهترين قاليشويي در مشهد   با مواد منزه كننده دارنده خاصيت اسيدي مانند كلروهيدروسولفيتها سبب نادر دوامي و از بين رفتن تارهاي فرش ميشود. بهترين شوينده براي فرش صابونهاي معدود اسيد مي‌باشند.

هيچوقت جهت سپيد كردن ريشه هاي فرش از مواد شيميايي آبژاور در قاليشويي ها نبايد استعمال شود. چون چنين اسيدها روي چله فرش اثر غير مطلوب نهاده و پوسيدگي سريع ريشه ها را در ادامه خواهد داشت.

 

 

چه‌گونه از بيدخوردگي فرش پرهيز كنيم؟

 

درز هاي لابه لاي سنگ فرش، سراميك و يا موزاييك سطحي كه فرش بر روي آن پهن مي‌شود نبايد خالي باشد زيرا مخفيگاه خير و خوبي براي پرورش بيد خواهد بود.

براي جلوگيري از بيد خوردگي پشت فرش مي توانيد از كمي پودر نفتالين يا نگزالت و يا مواد گياهي مانند تنباكو به كار گيري كنيد. توجه كنيد كه از اين مواد درتوان متعارف مصرف شود. چون مصرف متعددي آن‌ها در رنگ ها اثر ناخوشايند خواهد داشت.

در شكل بيدخوردگي فرش چه فعاليت بايستي كرد؟

 

درصورتي كه فرش مبتلا بيد خوردگي شد. نخست بايد سطحي كه فرش روي آن جاي دارد را در دست گرفتن و تميز نمود بعد از آن نقاط بيد خورده به طبع بايد ترميم گردند تا هنگام شستشو قسمتهاي كنار بيد خوردگي آسيب نبينند.

ادله بيد خوردگي پشمهاي ضد عفوني نشده، هواي شرجي و مرطوب ، و مراقبت فرش در محل هاي سربسته و متروك و يا عدم دقت ونظافت فرش است. در صورتيكه فرش در محل هاي سربسته و متروك جاي‌دارد، بايد هر ماه يكبار درب ها گشوده گردند و فرشها گزينه بارزسي قرار گيرند.

در شرايطي‌كه كه فرش در گير بيدخوردگي زياد شد مسلما مي بايست شست و شو و پنهان گاه هاي بيد گرفته خواهد شد.

 


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۱:۱۶ توسط:حامد موضوع:

رفع لكه هاي زنگ زدگي


از ميان بردن لكه هاي زنگ زدگي از روي سينك
نظافت كردن لكه هاي زنگ زدگي از روي كاشي:
نظافت كردن  بهترين قاليشويي در مشهد   لكه هاي زنگ زدگي پاك از كاشي هاي سراميكي و وسايل چيني را با به كار گيري از يك خمير تنظيم گرديده از مقادير هم اندازه آب ليمو و موم استعمال نمائيد، خمير را در ناحيه مجروح بگذاريد و اذن دهيد تا كم آب گردد و بعد بشوريد.يك كدام از ديگر از معالجه ها دربرگيرنده به كار گيري از آب ليمو بر روي لكه هاست،اذن دهيد حدود پنج دقيقه بماند و آن‌گاه آن را با يك مسواك كهن منزه نماييد و براي ساخت و ساز موثرتر اين نحوه، نمك را روي آب ليمو بپاشيد و بعد مالش دهيد.

علاوه بر اين، شما مي‌توانيد لكه ها را به آرامي با سنگ پوميس تميز فرمائيد. در امر كفپوش لينواوم و كاشي ها، مي تونيد لكه ها را با مالش دادن الكل يا اين كه يك خميري متشكل از يك ظرف قاشق طعام خوري كرم تارتار و دو قاشق طعام خوري آب تميز نماييد. به صورت جايگزين، جوش شيرين را در منطقه مجروح بماليد و با سركه آن را مالش دهيد.

نكات تكميلي در باب طرز هاي پاك كردن و رفع لكه زنگ زدگي :
براي خودداري از لكه هاي زنگ زدگي روي شمشير، آنان را در روغن زيتون يا اين كه روغن گل ميخك قرار دهيد و آنگاه در جايشان بگذاريد.

بسته به اشكال ابزارها و وسايلي كه در اختيارتان جاي دارد، مي‌توانيد يك پوشش رنگي يا اين كه پليمري را بر روي شي ها فلزي تحت عنوان يك بازدارنده حفظ كننده قرار دهيد تا از عكس العمل فلزات با رطوبت و اكسيژن در اطراف دوري خواهد شد.

لباسهايي كه دارنده لكه هاي زنگ زده ميباشند، نبايد با آب گرم شسته شوند يا اين كه در كم آب كن قرار بگير خودداري از نشان هاي زنگ زدگي روي سينك، اسكاچ ظرفشويي را كفي يا اين كه تر در آشپزخانه و گرمابه خويش نگذاريد.

هنگام به كارگيري از مواد شيميايي وحشيانه براي تزكيه لكه هاي زنگ زدگي، مسلما دستكش هاي خويش را دستتان نماييد.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۹:۰۱ توسط:حامد موضوع:

راه از بين بردن انواع لكه ها از روي فرش و موكتراه از بين بردن انواع لكه ها از روي فرش و موكتاز دربين بردن لكه هاي متفاوت روي فرش
يكي    بهترين قاليشويي در مشهد   مشكلاتي كه براي فرش ها ممكن ميباشد فيس بدهد به وجود داخل شدن لكه هاي متفاوت روي آن‌ها ميباشد. تزكيه هر مورد از اين لكه ها نيز روشي منحصر به خودشان را دارا‌هستند به دليل آنكه در شكل عدم دقت ممكن ميباشد فرش از آنچه مي‌باشد وخيم خيس گردد. در اينجا به شيوه تزكيه تني چند از اين لكه ها اشاره مي‌كنيم.

هم‌زمان با فرا وصال سال جديد و دستور خطير منزل تكاني يكي‌از وسايل خانه كه كليه مي‌خواهند مرتب و تر و تميز باشد فرش هاي منزل ميباشد، شما مي‌توانيد با به كارگيري از محلول هاي خانگي اشكال لكه ها را از روي فرش ها منزه كرده و بنابراين منزل را مهياي پذيرايي از مهمان ها فرمائيد.

لكه فرش

تزكيه لكه هاي گوناگون از روي فرش

فرش به جهت دارا بودن سطح بزرگ اكثر اوقات مبتلا آلودگي ميشود و مستلزم محافظت و رسيدگي ميباشد تا زيبايي خويش را محافظت كرده در گير جراحت نشود، ولي در صورتي‌كه به عارضه ها متعدد فرش منزل شما در گير لكه و كثيفي شد به آساني با اين مواد بسته به نوع لكه آن را منزه نمائيد.

لكه چاي و قهوه
يك كدام از وسيع ترين عارضه ها آلودگي فرش ها بوده و مي‌توانيد با ريختن يه خرده ماء الشعير برروي سطح لكه به آساني اثر چاي و قهوه را از روي آن منزه نمائيد. ممكن ميباشد تا تميز شدن بدون نقص لكه بدون چاره گرديد چند توشه ريختن ماء اشعير و كشيدن دستمال مرطوب بر روي فرش اين عمل را ايفا دهيد، ولي از فيض شگفت زده ميشويد.
د.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۲:۲۱ توسط:حامد موضوع:

پروسه درخشان كردن فرش

پروسه درخشان كردن فرش۱- در مرحله نخستين آب گرم را با سركه سپيد تركيب فرمائيد،   بهترين قاليشويي در مشهد    اين فعاليت جهت ميكروب زدايي روي فرش اجرا مي‌گردد بدين ترتيب پارچه اي سپيد و سواي طرح تعيين نماييد و آنگاه به‌اين ادغام آغشته كرده و به آرامي روي فرش بكشيد به گونه اي كه فرش مقداري رطوبت به خويش بگيرد و البته تر نشود.
۲- اذن دهيد فرش كم آب گردد تا مواد به فعاليت برده گرديده اثر خويش را روي فرش بگذارد و فيض ي فعاليت خويش را ببينيم.
۳- در مرحله آن‌گاه جوش شيرين و نشاسته ذرت را تماما ادغام فرمائيد و آنگاه برسي تنظيم كرده و برس را به اندازه ي مطلوب به ادغام متبوع بزنيد و روي فرش بكشيد.( اذن دهيد اين مواد به بازه يك ساعت روي فرش بماند.)
حذف-بوي-بد-از-فرش۴- حال نوبت به آن رسيده كه مواد مستعمل را منزه كنيم، فرش را جارو كشيده تا مواد به كاربرده گرديده تماما تميز گردد و آن گاه فرش را با آب بي آلايش و گرم شستشو داده و آن گاه كم آب نماييد.
۵- برخي از فرش ها واكس و روغن منحصر به فرد دارا هستند كه مي اقتدار در پايان ازاين موا داستفاده كرد و فرش تماما درخشان گردد.
برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۲۴:۳۶ توسط:حامد موضوع:

جوش شيرين براي فرش و موكت

جوش شيرين براي فرش و موكت

 

تميز كردن فرش با سركه
از   بهترين قاليشويي در مشهد ساير مواد طبيعي كه در طرز‌هاي خانگي لكه بري فرش و موكت بسيار نقش داراست مي‌اقتدار به سركه اشاره داشت. به كار گيري از سركه در برق پرت كردن فرش و موكت سواي شستشو نيز تاثير متعددي دارااست. سركه به جهت تركيباتي كه داراست، بر روي آلودگي و اشكال لكه‌ها بخصوص در فرش اثر كرده و يك منزه كننده قادر لكه در فرش به شمار ميايد.

 

پاك كردن موكت

   

سركه سپيد در ادغام با شامپوي فرش و جوش شيرين در پاك كردن فرش سواي شستن نقش بسزايي دارااست. با يك برس اين ماده رو روي نصيب‌هاي كثيف فرش كشيده و تاثير آن را در برق پرت كردن فرش و موكت سواي شستشو ملاحظه كنيد.

 م.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۰۱:۳۴ توسط:حامد موضوع:

سفيدكننده روي فرش

از در ميان بردن لكه سفيدكننده روي فرش
در   بهترين قاليشويي در مشهد  صورتي‌كه به صورت تصادفي پاره اي آبژاور يا اين كه هر نوع منزه‌كننده شيميايي ديگر روي فرش شما ريخته ميباشد، اين روند را براي از ميان بردن لكه آب ژاور روي فرش طي فرماييد:
1. دو قاشق غذاخوري سركه سپيد را با چهار فنجان آب گرم مخلوط فرماييد.
2. محلول را روي لكه ساخت‌و‌ساز گرديده روي فرش بريزيد.
3. پنج دقيقه شكيبايي فرماييد تا محلول متبوع به درون فرش برود؛ بعد از آن با پارچه يا اين كه اسفنج روي آن را بماليد. در‌اين مرحله، لكه متبوع مي بايست كم كم از روي فرش محو خواهد شد.
4. درصورتي كه ميبينيد لكه هنوز تميز نشده ميباشد، براي از في مابين بردن لكه آب ژاور روي فرش مرحله گذشته را تكرار فرماييد.
5. آن بخش را با آب سرد آب‌كشي نمائيد تا بوي سركه از در بين برود.


انگيزه زردرنگ شدن فرش پس از شستن
انگيزه زردشدن فرش بعداز شستن و كم آب‌كردن آن اين ميباشد كه آلودگي فرش يا اين كه ماده هاي شوينده در فرش باقي‌مانده و سبب ساز زردي فرش شد‌ه‌است. به اين ترتيب بهتر ميباشد با شيوه درست شستن فرش آشنا گرديد تا از زردرنگ شدن فرش پيشگيري نماييد.

 

از ميان بردن لكه آبژاور روي فرش


• اعتقاد و باور پيدا فرماييد كه فرش شما رنگ نمي‌هد. براي اين فعاليت يكپارچه تر را روي فرش بكشيد و مشاهده كنيد پارچه رنگي مي‌گردد يا اين كه خير؛ در حالتي‌كه رنگي شد، اصلا خودتان فرش را نشوييد.
• فرش را روي زميني بشوييد كه دارنده شيب ميباشد و تخليه آب در آن به‌خير و خوبي ايفا مي شود.
• فرش را از گذشته نخيسانيد.
• از ماده هاي شوينده بازي براي شستن فرش به كارگيري نكنيد. مواد شستشو فرش از نظر اسيدي و بازي بودن بايد خنثي باشند. مثل پودر دستي، شامپو فرش و صابون خانگي .
• به ياري تي، به‌صحت فرش را آب‌گيري فرماييد.
• بعداز معلق‌كردن فرش براي كم آب‌شدن، به هيچ وجه مجدد روي آن آب نگيريد.

 

در "سرويس از ما" به شايسته ترين متخصصين قاليشويي در شهر خويش دسترسي داريد.

در رابطه شستن فرش با آب ژاور مطمئن نيستيد؟
درين مقاله ضمن تشريح پروسه شستن فرش با آب ژاور، شيوه از دربين بردن لكه آب ژاور روي فرش و از دربين بردن بوي سفيد كننده از روي فرش را نيز توضبح داديم. به عبارتي‌طور كه اشاره كرديم، شستن قالي با سفيد كننده شايسته ترين نحوه و سفيدكننده هم شايسته ترين محلول براي شستن فرش وجود ندارد. البته در مواقعي مي‌اقتدار به ياري آن درخشش قديمي را به فرش‌ها برگرداند.برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۲۴:۰۰ توسط:حامد موضوع:

اصول شستن فرش در منزل

نگهداري از فرش

اصول شستن فرش در منزل
6. از   بهترين قاليشويي در مشهد   ماده هاي شوينده قليايي در شستشوي فرش به كار گيري نكنيد و اسيديته خنثي را به فعاليت ببريد. براي شستشوي فرشتان از پودر شستشوي دستي، شامپو فرش، پودر صابون خانگي و ريكا به كارگيري فرماييد و در حالتي‌كه فرشتان چندان آلوده وجود ندارد يا اين كه روي آن لكه چربي نيست، از شوينده رقيق گرديده با آب به كارگيري نماييد.

سطح ها تحت فرش را با ماده شوينده اسيدي يا اين كه مواد شستشو اي كه خواص قليايي دارا هستند پاك نكنيد زيرا قابليت و امكان دارااست كه اثرات مواد شستشو از روي سطح ها خوب منزه نشوند و سبب ساز جراحت رساندن به بافت فرش شوند.

7. پس از شستشوي فرش آن را آبگيري فرماييد و پرزهاي مازاد آن را با حوله بگيريد. در‌صورتي‌كه مي پنداريد فرشتان رنگ مي‌دهد بگذاريد فرش شما ساعتي در به عبارتي موقعيت بماند تا رنگ به بخش هاي ديگر رويكرد نيابد.

8. براي كم آب شدن فرش، آن را از پشت و در فضاي آزاد بدور از روشنايي آفتاب پهن فرمائيد.

9. فرشتان را در روشنايي آفتاب قرار ندهيد و معلق نكنيد چون اين امور سبب ساز زخم به بافت فرش ميگردد.

10. براي كم آب كردن فرش از وسايل گرم كننده و حرارتي به كارگيري نكنيد.

11.در اكنون پهن كردن فرش روي ريشه فرش آب نگيريد چون اين فعاليت منجر رنگ زرد شدن ريشه هاي فرش مي گردد.

12. بعداز كم آب شدن فرش آن را با يك برس به آرامي برس بزنيد تا طرح ها مكان خويش قرار گيرند.

نكات شستن فرش در منزلد .


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۰:۵۷ توسط:حامد موضوع:

قيمت مواد شستشو فرش

ماده شوينده فرش

 

بها مواد شستشو فرش

از   بهترين قاليشويي در مشهد   مهم‌ترين فاكتورها براي تهيه و تنظيم اشكال ماده هاي شوينده فرش جانور در بازار ارزش اين كالاهاي پرمصرف و كاربردي هست. فعلا بسته‌بندي‌هاي متنوعي از اشكال برندهاي آفريننده ماده شوينده گليم و فرش در بازار عرضه گرديده است كه باعث بالا رفتن توان تعيين خريداران ميشود. در ارزش‌گذاري گونه هاي اين شوينده‌هاي فرش كارداران مختلفي را مي‌قدرت دخيل دانست. كيفيت ماده هاي شوينده عرضه گرديده، تركيبات گزينه به كارگيري در تشكيل داد، نوع و وسعت بسته بندي و نيز مارك توليدكننده مال را مي‌قدرت از مهم‌ترين فاكتورهاي انتخاب كننده بها اين محصول ها دانست. فعلا در مركز ها فروش مواد بهداشتي بسته‌بندي‌هاي مختلفي از اين كالا با ارزش متفاوت و تنوع در مارك توليدكننده در دسترس خريداران عمده و خرده جاي‌دارد.

 

ماده شوينده فرش

 

خريد ماده شوينده فرش

براي خريد مواد شستشو فرش در وسعت بالا بهتر ميباشد از روش نمايندگي پخش و توزيع مواد بهداشتي مبادرت نمود كه كيفيت عالي‌ترين اين مواد را ارائه مي دهند. اكنون داد و ستد اشكال شوينده‌هاي فرش با دقت به كيفيت خوب توليد ها عرضه گرديده و با استقبال خريداران با رونق روبرو مي باشد. جهت خريد اشكال اين مواد استاندارد و كيفيت بالا مي بايست موردها زيادي را مدنظر قرار بخشيد كه از مهم‌ترين آن ها اصل بودن جنس عرضه گرديده است و همينطور بها فروش مطلوب آن مي باشد. براي اگاهي از ارزش خريد اشكال ماده هاي شوينده مثلا شوينده‌هاي فرش مي قدرت از روش وبسايت‌هاي اينترنتي مبادرت كرد. اكنون وب سايت‌هاي زيادي درين حوزه كار دارا‌هستند كه برندهاي اهل ايران و فرنگي شوينده‌هاي فرش را عرضه مي‌كنند.

 

ماده هاي شوينده فرش

 

خريد اينترنتي مواد شستشو فرش

فعلا براي خريد گونه هاي مواد شستشو فرش مرتبه يك با برندهاي اهل ايران و فرنگي راهكارهاي مختلفي پيش روي خريداران وجود دارااست. براي مثال شايسته ترين نحوه‌ها مبادرت به خريد اينترنتي ماده شوينده فرش از درگاه هاي مجازي داراي اعتبار مي باشد. با دقت به استقبال خريداران عمده و خرده متاع از توزيع گونه هاي توليدات از روش كانال‌هاي اينترنتي داد و ستد گونه هاي ماده هاي شوينده و بهداشتي مثلا شوينده‌هاي فرش به طور پهناور از روش فضاي مجازي در حالا جاري ساختن ميباشد. از مزاياي شايان توجه خريد اينترنتي گونه هاي مواد منحصر به فرد شستشوي فرش اخذ ارزان اين جنس، تنوع در برندهاي جان دار و كاهش هزينه‌هاي جانبي مانند رفت و آمد را مي‌قدرت اسم موفقيت. به اين ترتيب در هرجا از مملكت كه ميباشيد ميتوانيد با راز زدن به وب سايت‌هاي داراي اعتبار اينترنتي شايسته ترين بسته‌بندي ماده شوينده فرش را با نرخ مطلوب و در وسعت بالا اخذ نماييد.

 

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۵۱:۴۷ توسط:حامد موضوع:

شيوه از در ميان بردن سوختگي سطحي فرش

شيوه از در ميان بردن سوختگي سطحي فرش
شيوه از  بهترين قاليشويي در مشهد   ميان بردن سوختگي سطحي فرش بسيار بي آلايش و فارغ از زحمت ميباشد. براي رفع سوختگي‌هاي سطحي روي فرش (از جمله با قابلمه‌ي داغ)، مي توانيد از يك تكه يخ استعمال نماييد. پارچه‌اي را روي لكه فشار دهيد تا رطوبت فرش جذب خواهد شد و آن گاه، فرش را در سمت خواب آن جارو بكشيد يا اين كه كتف نماييد تا يكپارچه خواهد شد.

 

ترميم فرش سوخته
رفع زرد رنگ سوختگي فرش رفع سوختگي فرش بااتو رفع سوختگي فرش ماشيني با زغال

 

رفع سوختگي موكت پشمي
براي رفع لكه موكت‌هاي پشمي (با دقت به ترازو سوختگي) ميتوانيد از طريق‌هاي نام برده براي رفع سوختگي فرش با اتو، رفع سوختگي فرش ماشيني با زغال، رفع زرد رنگ سوختگي فرش و... امداد بگيريد. ولي بايستي به يك‌سري نكته دقت نمائيد:

در شكل نياز به آب، از آب ولرم به كار گيري فرماييد.
از آمونياك يا اين كه لكه‌برهاي قليايي به كار گيري نكنيد. اين‌فعاليت به بافت موكت زخم مي‌رساند.
بعداز رفع لكه سوختگي، محل تر گرديده را با رشته يا اين كه سشوار و حرارت معدود سريعا كم آب نمائيد.


رفع سوختگي فرش و رفوي آن در منزل
در‌حالتي كه بخش كوچكي از فرش شما با هر چيزي سوخت و پرزهاي آن نابودشد، ترفند تحت را براي رفع سوختگي فرش به‌عمل بگيريد:

درصورتي كه طرز‌هاي بالا پاسخگو نبودند، براي رفع سوختگي فرش با اتو، رفع سوختگي فرش ماشيني با زغال و...، با يك موچين يا اين كه قيچي چندين پرز از بخش‌هاي تندرست فرش غيروابسته فرمائيد (اعتنا داشته باشيد كه رنگ آن ها شبيه با بخش سوخته باشد). بعد از آن به نصيب سوخته كمي چسب (مانند چسب سيمان) بزنيد، پرزها را روي آن قرار داده و فشار دهيد. روي آن يك وسيله سنگين يا اين كه تعدادي كتاب بگذاريد و طاقت فرمائيد تا به طور كامل كم آب خواهد شد. براي موكت هم مي توانيد از اين طرز به كار گيري نماييد.


برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۱:۱۶ توسط:حامد موضوع: