مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي .

مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي

بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم


يكي‌از مولفه هاي هر كشوري توليد ها آن است، كه‌اين مسئله بيان‌كننده تاريخ و فرهنگ وتمدن عموم آن مملكت ميباشد. فرش ابريشم در دنيا منزلت بسيار ويژه اي داراست و از ديد ارزش قيمت بسيار متعددي را دارا ميباشد. درين مقاله كوشش كرده ايم تجربيات قاليشويي در مشهد را در قالب يك نوشته‌علمي تازه، راجع‌به بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم را با شما به اشتراك بگذاريم، براين اساس تا انتهاي اين مقاله ياور ما باشيد.
بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم
شستشوي فرش ابريشم
در حالتي كه شما نسبت به فرش ابريشم بهترين قاليشويي در مشهد خويش حساس ميباشيد و از تحويل آن به قاليشويي مطمئن نيستيد، ما با ارائه طريق هايي به شما يادگرفتن مي‌دهيم كه چه‌گونه فرش هاي ابريشم خويش را بشوييد. شستشوي اين فرش ها آلرژي و اعتنا بالايي را نياز داراست چون با دقت به گران‌قيمت بودن آن، در شكل زخم ديدگي ضرروزيان بزرگي به شما وارد ميگردد.

جراحت در فرش هاي ابريشم بعضي اوقات جبران ناپذير ميباشد، چرا كه شايد ديگر مثال اي همچون فرش خويش به دست نياوريد. اجزاي تشكيل دهنده يك فرش بافت دست مشتمل بر اين مورد ها ميباشد: پشم، كرك و ابريشم. قابل ذكر ميباشد كه هر مقدار از الياف جانور در فرش ابريشم تغيير‌و تحول نمايد مدل شستشوي آن هم تغيير ميكند.

شيوه شستشوي فرش ابريشم
فرش هاي ابريشم دارنده نازكي و زيبايي اختصاصي به شخصي مي باشند و با دقت به ابريشم جان دار در فرش، نمي قدرت از هر مواد شوينده اي بهره مند شد. همينطور در شرايطي كه قصد داريد تا با استعمال از پارو مبادرت به شستن فرماييد ما به شما سفارش ميكنيم كه به هيچ عنوان از اين ابزار به كار گيري فرمائيد.

مورد ديگري كه بايد مدنظر داشته باشيد اين ميباشد كه سكو آب در شتسشوي فرش ابريشم بسيار اساسي ميباشد و نبايد از آب با دماي بالا به كارگيري فرمائيد.

فرش ابريشم را هرچند وقت يكبار بايستي شست؟
تا حد قابليت بايد از فرش ابريشمي خويش محافظت نمائيد تا نيازي به شستشو پيدا نكند. شما در تحويل فرش هاي ماشيني به قاليشويي هيچ سيرتكامل محدوديتي نداريد، ولي بايستي توجه نمائيد، فرش هاي ابريشم هر دو الي سه سال بايد شسته شوند. در حال حاضر در پي ميخواهيم چندين نكته را به شما منتقل كنيم تا فرش شما كمتر به شست و شو نياز پيدا نمايد.

نكته نخستين:
كارايي فرمائيد فرش خويش را در محلي پهن نمائيد، كه تردد در آن بخش نادر باشد. بيشتر مواقع اين فرش ها در قسمتي از پذيرايي خانه پهن مي گردند و شما با در حيث تصاحب كردن اين مورد مي‌توانيد آن را در قسمتي پهن نماييد تا پاي كمتري بر روي آن برود.

نكته دوم:
ابدا فرش خويش را همجوار با پنجره يا اين كه درب ايوان قرار ندهيد، چون با گشوده بودن آنان مقدار متعددي از گرد و غبار و آلودگي بر روي سطح فرش مي نشيند. در حالتي كه قصد داريد اين عمل را اجرا دهيد بايستي به طور روزمره 1 الي 2 توشه فرش خويش را گردگيري فرماييد.

به چه شكل فارغ از نياز به شستشو از دست لكه هاي فرش ابريشم شل شويم؟
همان گونه كه مي‌دانيد پس از توليد لكه بر روي هر نوع فرشي بايد سريعا براي تزكيه آن مبادرت فرمائيد. احيانا درصورتي كه اين عمل را ايفا نداديد بايستي از قاليشويي براي برطرف شدن لكه ياري بگيريد.

براي آن كه مواد لك كننده بر روي سطح فرش را عده نمائيد، ميتوانيد از يك قاشق به كارگيري فرماييد. براي عمل با قاشق نيز مي بايست نكاتي را در حيث داشت كه او‌لين مورد اين ميباشد تا در هنگام گردآوري تلاش نماييد تا مواد لك كننده به ساير نقاط فرش منتقل نشوند.

دو‌مين نكته اي كه مي بايست در لحاظ داشته باشيد اين ميباشد تا از فشار بيشتراز حد قاشق به عمق فرش ابريشمي دوري كنيد.

در سو‌مين قدم با استعمال از دستمال، آب و كمي جوش شيرين مبادرت به برطرف كردن بدون نقص لكه نمائيد. در صورتيكه پيش از استارت اين مرحله مقدار ريزي از مواد لك كننده بر روي سطح فرش ابريشمي شما قراردارد ميتوانيد آنها‌را با به كار گيري از جاروبرقي تماما عده فرمائيد.

چه موادي به ابريشم جراحت ميرساند؟
پيش از شست و شوي فرش ابريشم بايستي با خبر باشيد كه چه موادي سبب جراحت وصال به فرش شما گردد، پيرو اين مواد را به شما معرفي مي‌كنيم.

مواد شيميايي قدرتمند:
بعضا از مواد شيميايي را نبايد در شتسوي فرش ابريشمي بكار بگيريد، نوع اين مواد شيميايي قليايي ميباشد مانند آب ژاور، شستشو كننده هاي يك سري منظوره و... .

آب گرم:
چنانچه از اين آيتم به آساني عبور فرمائيد به راحتي سبب ميشويد تا بافت هاي ابريشم استحكام خويش را از دست بدهند.

تزكيه فوري لكه ها: بعداز ريخته شدن موادي همانند جوهر، لاك ناخن و آب ميوه بر روي فرش شما مي بايست سريع آنان را تميز فرمائيد. در حالتي كه فوري مبادرت نكنيد، مواد لك كننده ميتواند در باطن بافت فرش نفوذ كرده، حتي بعضي اوقات مشاهده گرديده است كه لكه ها از بافت فرش منزه نمي‌شوند.

نكات اساسي در تميز كاري فرش ابريشمي
هرچه تميزكاري فرش شما با تمركز خيس باشد، ماندگاري آن بيشتر مي گردد. در حال حاضر اين نكات را باهم گزينه چك قرار ميدهيم:

شست و رفت فرش ابريشم با جارو برقي:
در هنگام عمل با اين وسيله برقي، به هيچ وجه نبايد اقتدار دستگاه را در حداكثر خويش قرار دهيد. همينطور با استعمال از برس هاي نازك جاروبرقي منجر مي‌شويد تا الياف ابريشم گزينه زخم قرار نگيرند.

جارو دستي:
براي شست و رفت فرش هاي ابريشمي گهگاه اشخاص از جارو دستي استعمال مي نمايند. استعمال ازاين جارو به نسبت جارو برقي بهتر ميباشد. چون پرزهاي ابريشم را به خويش نمي كشد و الياف داخل فرش مستحكم باقي مي‌مانند.

تكاندن فرش ابريشم:
ميتوانيد براي خارج رفتن اجسام از داخل بافت فرش از طريق تكاندن امداد بگيريد. ولي در طي تكاندن يك فرش ابريشمي اصلا با ابزارهايي مانند عصا، به آن ضربه وارد نكنيد و كناره هاي فرش را سفت نكشيد چون قابليت و امكان پاره شدن فرش وجود دارااست.

دست كشيدن:
پيش از شست و رفت مي اقتدار با دست كشيدن بر روي سطح فرش مطمئن گرديد تا ذراتي در آن وجود دارااست يا اين كه نه. در‌حالتي كه هيچ چيزي در باطن فرش قرار ندارد، نيازي وجود ندارد اين فرش هاي حساس را تميزكاري فرمائيد.

عده بندي
در‌اين مقاله ما چند از بايدها و نبايدهاي شستشوي فرش ابريشم را با هم گزينه تحليل قرار داديم. البته به شما پيشنهاد مي‌كنيم تا براي شستن يك فرش دستباف از قاليشويي ها ياري به كار گيري نماييد. در بعضا از قاليشويي ها امكان شستشوي تخصصي فرش هاي ابريشم نيست البته ما به شما شايسته ترين قاليشويي در مشهد كه قاليشويي عطاريان ميباشد را سفارش مي‌كنيم. در نقطه پايان اميد‌وار‌يم كه‌اين نوشته‌ي‌علمي سوال ها ساخت‌و‌ساز گرديده در ذهنتان را جواب داده باشد.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۱:۱۳ توسط:حامد موضوع:

{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :