مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي .

مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي

دلايل رنگ دادن فرش چيست؟


خطاها رنگ دادن فرش تحت عنوان يكي‌از مسائل اساسي در موضوع مراقبت عالي از فرش ها به حساب آورده مي شود، ما همت كرده ايم با تجربيات كارشناسان شايسته ترين قاليشويي در مشهد چاره هايي را در‌اين خصوص ارائه كنيم. كليه ي ما مي‌دانيم كه مهمترين اصل در زيبايي فرش، ظواهر و رنگ آن است. پس به شما سفارش مي‌كنيم براي مراقبت عالي و شناخت با نكات ما يحتاج تا انتهاي نوشته ي علمي ياور ما باشيد.

عارضه ها رنگ دادن فرش چه مي باشد؟
عارضه ها رنگ دادن فرش چه مي باشد؟
آزمايش رنگ دهي فرش
در بيشتر زمان ها و معمولا در فرش هاي دستباف، پس دادن رنگ صورت ميدهد. براي دوري از اين قضيه طرز ها و نكات بسيار متعددي وجود داراست كه درپي مطالب به طور ظريف نظارت خوا هيم كرد. در صورتيكه شما فرش خويش را نو خريداري نموده ايد، مي‌توانيد از روشي كه به شما توصيه ميكنيم از بخش هاي رنگي فرش آزمايش بگيريد، تا بدانيد كه فرش شما رنگ پس مي‌دهد يا اين كه نه.

براي جاري ساختن اين فعاليت بايد از يك گوش تميز كن استعمال نمائيد، نخست گوش منزه را تر فرمائيد و بر روي سطح فرش بكشيد، در صورتي‌كه گوش تميز كن شما رنگي نشد، خيالتان از بابت رنگ دهي ريلكس گردد. اما قابل ذكر ميباشد كه بايستي دقت فرمائيد تا گوش منزه كن را بر روي رنگ هاي گوناگون فرش بكشيد، چون در برخي مواقع مشاهده گرديده است كه بخش هاي خاصي از فرش سبب ساز رنگ پس دادن مي‌شوند.

تاريخچه
فرش در كنار پسته و زعفران تحت عنوان بهترين قاليشويي در مشهد توليدات اصيل اهل ايران در دنيا شناخته ميشود. مهارت ايرانيان قديم در ارتباط فرش بافي سبب ساز شد، تا فرش هاي كشور ايران به مجموع عالم معرفي خواهد شد و اين برتري بيشتر بخاطر نقش، رنگ و مهارت در بافت فرش داراي ربط ميباشد.

ساخت و ساز فرش به 2 هزار سال پيش در جمهوري اسلامي ايران بر ميشود و تحت عنوان زمان ي نقطع ي عطف خويش شناخته ميگردد. با ساخت و ساز طرح هاي به ياد ماندني در فرش هاي قديم منجر شديم تا اركان اساسي هر كشوري را مجاب به به كارگيري از توليد ها خودمان كنيم.

دانشمندان در صدر بر اين اطمينان بودند كه مهد فرش عالم مصر ميباشد، ولي پس از سپري شد مدتي و با كشف فرش پازيريك بدين فيض رسيدند، كه عمر جمهوري اسلامي ايران درين حوزه بيشتر ميباشد و ميهن عزيزمان جمهوري اسلامي ايران تحت عنوان مهد فرش در دنيا معرفي شويد.

چرا فرش ها رنگ مي‌دهند؟
شايد برايتان پرسش گرديده باشد كه چرا در زمان شستشو فرش شما رنگ پس مي‌دهد؟ اين فرمان در برخي اوقات به الياف مستعمل در فرش داراي ربط ميباشد. در فرش هايي با الياف طبيعي معمولا رنگ دهي حادثه مي افتد. همينطور اليافي كه رنگ پس مي‌دهند، معمولا از مال كرك و پشم ميباشند.

با مطالعه اين مطالب شايد شما از خريد فرشي با الياف پشمي منصرف گرديده باشيد، البته قابل ذكر ميباشد در‌صورتي‌كه پشم فرشتان از كيفيت خير و خوبي دارا باشد، در طول شستشو رنگ نخواهد اعطا كرد، چون پشم هاي با باكيفيت رنگ رزي گرديده اند.

نوروفروغ خورشيد سبب ساز رنگ پريدگي فرش مي گردد؟
چهت نيل به جواب اين پرسش، مي‌توانيد به فرش هاي باطن خانه خويش رمز بزنيد. با پاره اي گشت و گذار و تحقيق مشاهده ميكنيد كه معمولا فرش هايي كه در كنار پنجره ها و درهاي مهم كه محل تابش نوروروشنايي خورشيد ميباشد پهن ميشوند، به شدت معدود رنگ خيس گرديده اند. اين دستور در دراز دوران به طور كامل صورت مي‌دهد و تابش نور و روشنايي خورشيدعلاوه بر رنگ پريدگي، در گير پوسيدگي هم گردد.

ماده هاي شوينده
يكي مطرح ترين موردها رنگ دهي فرش، استعمال از ماده شوينده بي كيفيت ميباشد. اين مواد با خواص اسيدي بالايي كه در خويش دارا هستند در طول شستشوي فرش، سبب از ميان رفتن رنگ الياف ميگردند. همينطور در مواقعي ماندن ماده شوينده در فرش سبب ساز پوسيدگي شديد الياف نيز گرديده‌است.

براي رفع اين اختلال شما مي‌توانيد فرش هايتان را به قاليشويي هاي كارشناس در‌اين حوزه بسپاريد. مثلا قاليشويي عطاريان تحت عنوان شايسته ترين قاليشويي در مشهد يكي اصول شستشوي فرش را به كار گيري از مواد نانو ميداند. در‌حالتي كه در امر ماده هاي شوينده ي نانو اطلاعاتي نداريد، به شما سفارش مي‌كنيم تا نوشته‌ي علمي ي شستشوي فرش با مواد نانو كه در وبسايت قراردارد را مطالعه فرمائيد.نحوه هاي دوري از پس دادن رنگ در فرش چه مي‌باشد؟
شما نياز داريد تا براي حفاظت فرش خويش در قبال رنگ دهي مورد ها ذيل را نظر فرماييد تا فرش هايتان به بازه زماني زمان بر دوران برايتان محفوظ بماند. اين موردها مشمول موارد ذيل ميباشد:

فرشتان را در نقاط آفتاب خيز خانه پهن نكنيد، چون تابش نور و روشنايي تحت عنوان مطرح ترين معاند رنگ فرش به حساب آورده مي شود. با كليه ي اين توصيفات در شرايطي كه شما قصد داريد تا فرشي باارزش را در معرض پنجره يا اين كه درب پهن فرمائيد، در سا‌عتها آفتاب خيز ميتوانيد روي فرش خويش را با به كار گيري از روفرشي بپوشانيد تا آسيبي به آن وارد نشود.
شستشوي فرش تحت عنوان دو‌مين اصل در مراقبت فرش به حساب آورده مي شود، براي شل كردن خيالتان ميتوانيد فرش خويش را به مركزها داراي اعتبار قاليشويي تحويل دهيد.
در‌صورتي‌كه قصد اين را داريد كه فرش خويش را در خانه بشوييد بايد قطعا از شوينده هاي منحصر با الياف فرش استعمال نمائيد.
توده بندي
كارايي كرديم تا با چك موشكافانه و به كارگيري از تجربيات متفاوت، به شما توضيح دهيم كه عارضه ها رنگ دادن فرش چه چيزي است . شايسته ترين قاليشويي در مشهد با جابجايي اين مطالب به ما در گردآوري اين نوشته‌علمي ياري شاياني نموده است و در آخر از قاليشويي عطاريان و كارشناسان اين شركت قدرداني مي‌كنيم.

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۱۰:۰۸ توسط:حامد موضوع:

{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :