مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي .

مرجع رسمي مقالات كاربردي قاليشويي

آموزش نحوه شستشوي تابلو فرش


شستشوي تابلو فرش معمولا يك كدام از گرفتاري‌هايي ميباشد كه اكثري از خانواده‌ها به گذر زمان فرصت و بخصوص در روز ها منزل تكاني با آن مواجه ميشوند. اين وسايل دكوري با طرح‌هاي متعدد خويش به منازل ايرانيان جلوه زيبايي ميدهند،؛ البته به گذر زمان با جذب گرد و غبار، آلوده و كثيف مي شوند. ديدگاه شستشوي تابلو فرش در خانه متناسب با مال آن گوناگون ميباشد. با دقت به قيمت فراوان اين فرآورده، شستشوي آن فعاليتي تخصصي بوده و سپردن آن به شايسته ترين قاليشويي موجب آسايش خيال و خاطر شما گردد.

پروسه شستشوي تابلو فرش در خانه
تابلو فرش‌ها با بهترين قاليشويي در مشهد طرح‌هاي طبيعت، چشم انداز، پرتره و بناهاي تاريخي يك كدام از دوست داستني‌ترين كالاهاي دكوري ميباشند كه طي ساليان متمادي، زينت‌قسمت منازل ايرانيان بودند. با اعتنا به قيمت و زيبايي چشمگير اين محصول، نظافت تابلو فرش اهميت متعددي داراست و اساسي ميباشد كه هنگام شستشوي آن در خانه، توجه كافي به كار آيد. نحوه شستشوي تابلو فرش به‌اين شكل ميباشد كه نخست بايستي آن را از قابش غيروابسته فرماييد و آن گاه با جاروبرقي با دهانه پاك روي تابلو فرش را جارو بزنيد تا ذرات گرد و غبار از في مابين برود.

در مرحله آنگاه مي بايست مطمئن گرديد كه رنگ‌هاي بافته گرديده در فرش پس ندهند و آن‌گاه يه خرده شامپو فرش را در آب سرد حل فرمائيد و با يك اسفنج قابل انعطاف و تعالي به آرامي و با تمركز فراوان روي سطح آن بكشيد. براي كم آب كردن تابلو، آن را روي زمين نسبتا گرم و به دور از نور و روشنايي خورشيد بگذاريد تا رطوبتش تبخير گردد. اين فعاليت بازدارنده تركيب رنگ‌هاي تابلو فرش در همديگر ميشود. حواستان باشد كه تابلو فرش را اصلا روي طناب پهن نكنيد؛ چون در‌اين‌صورت‌ كش ميايد و از سرازيرشد مي‌ افتد.

طريق مراقبت تابلو فرش
با اعتنا به بها اين جنس، خوب ميباشد با روش‌هاي مراقبت تابلو فرش آشنا گرديد تا بتوانيد تا حد قابليت شستشوي تابلو فرش را به تعويق بيندازيد. همواره اعتنا فرماييد كه به چه صورتي تابلو فرش را در ديوار نصب ميكنيد.

نصب درست تابلو فرش در جاي مطلوب اهميت ويژه‌اي در مراقبت آن دارااست. هنگام نصب آن توجه فرمائيد كه تابلو فرش در گير هيچ‌سيرتكامل پاره گي نشود. همينطور در حيث داشته باشيد كه نصب درست تابلو فرش آن را از مخاطرات مصون نمي‌نمايد؛ موردنياز ميباشد كه بعد از نصب نيز نگهداري‌هاي ما يحتاج شكل گيرند.

توجه نماييد كه براي محافظت تابلو فرش، موردنياز ميباشد كه در معرض روشنايي بي واسطه و مداوم خورشيد نباشد؛ در عين حالا عدم وجود نور و روشنايي كافي نيز در فساد تابلو فرش به گذر زمان مفيد ميباشد. بيدها در ظلمات با ميل كردن تابلو فرش دستباف در زمان مجال كوتاهي به آن زخم دور از شوخي زده و از زيبايي آنها مي‌كاهند. همينطور رطوبت، احتمال پوسيدگي را در تابلو فرش ارتقاء مي دهد. در حالتي كه كه تمايلي به نصب تابلو فرش خويش نداريد، مطلقا آن را به طور لول گرديده نگه داشته تا بافت آن جراحت نبيند.

شستشوي اشكال تابلو فرش چه تفاوت‌هايي با يكديگر دارا‌هستند؟
به خيال داشته باشيد كه شستن اشكال تابلو فرش دارنده تفاوت‌هايي ميباشد. مثلا هنگام شستشوي تابلو فرش دستباف، مي بايست بدانيم كه آنان نسبت به بقيه كالا‌ها كيفيت متفاوتي دارا‌هستند و ممكن ميباشد كه هنگام شستشو، رنگ پس دهند. براي اينكه متوجه گرديد كه آيا فرش شما رنگ پس ميدهد يا اين كه نه؟ با يك دستمال تر ولرم روي نصيب كوچكي از فرش بكشيد؛ در حالتي كه دستمال رنگي شد، يعني تابلو فرش رنگ پس مي دهد. در‌اين حالت خوب ميباشد كه خودتان اين فعاليت را در خانه جاري ساختن ندهيد.

شستشوي تابلو فرش ابريشم و اثرها دقيق مانند آن مستلزم صرف اعتنا و فرصت زياد ميباشد. خوب ميباشد براي شستشوي تابلو فرش باارزش قطعا از شوينده‌هايي استعمال شود كه زير‌ترين خواص اسيدي را داشته باشند؛ به دليل آنكه ماده هاي شوينده با خواص اسيدي بالا، بافت تابلو فرش را حاد مي‌نمايند. عالي ميباشد اين عمل به قاليشويي‌هاي داراي اعتبار سپرده خواهد شد؛ چون هر خطا كوچك شما از تعيين ماده هاي شوينده نامناسب تا ترازو گرمي و سردي آب ميتواند اثر پر ارزش شمارا وخيم نمايد.

شستشوي تابلو فرش در قاليشويي
شستشوي گونه هاي تابلو فرش همواره در معرض خطراتي همانند پاره گي، جراحت و قاطي شدن رنگ‎‌ها ميباشد. براي همين خوب ميباشد كه‌اين فعاليت بوسيله متخصصين اين حوزه صورت پذيرد. در پشت تابلو فرش‌هاي گرانبها معمولا شناسنامه اثر مكان گرفته كه اطلاعاتش روي آن درج شد‌ه‌است. در قاليشويي‌هاي داراي اعتبار متخصصين با نگاه كردن به پشت تابلو فرش‌هاي دستباف و ابريشمي نوع گره‌هاي آن را از حيث درشت يا اين كه ريز بودن، محاسبه كرده و ترازو ظريف كتف‌ها را انتخاب مي‌نمايند.

بها شستشوي تابلو فرش در قاليشويي‌هاي داراي اعتبار مطابق با نرخ تعرفه اتحاديه ميباشد

برچسب: بهترين قاليشويي در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۰۴:۱۴ توسط:حامد موضوع:

{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :